The Body Shop Macedonia

Seaweed Balancing Toner

КОМБИНИРАНА И МРСНА КОЖА

ПРОЧИСТУВА И ХИДРИРА

Seaweed Balancing Toner

КОМБИНИРАНА И МРСНА КОЖА

ПРОЧИСТУВА И ХИДРИРА

0/5
0 Мисли

Ребалансирајте и оживејте ја вашата кожа со овој тонер без алкохол. Нежно ќе ги отстрани нечистотиите од комбинираната кожа со чистење и освежување.

 

  • Погоден за комбинирана/мрсна кожа
  • Морски алги богати со минерали од заливот Roaring Water, Ирска
  • Без алкохол
  • Екстракт од алги и краставица
  • Прочистува и хидрира
Исчисти

Начин на употреба

Нанесете го на лицето по миење, користејќи памучен тампон.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Seaweed Balancing Toner

Вода, масло од хидрогенизирана смола, PEG-40, Trideceth-9, феноксиетанол, глицерин, метилпарабен, парфем, пропилен гликол, динатриум EDTA, бутилпарабен, етилпарабен, ментол, пропилпарабен, екстракт од Fucus Vesiculosus, бутлипленолилатолил, линалолил, , Екстракт од овошје Cucumis Sativus, лимонска киселина, калиум сорбат.

My Review for Seaweed Balancing Toner

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.