The Body Shop Macedonia

Tea Tree Stick Hydrating Balm

НАВЛАЖНУВАЧ

ЗА КОЖА СО ФЛЕКИ

ОГРАНИЧЕНО ИЗДАНИЕ

Tea Tree Stick Hydrating Balm

НАВЛАЖНУВАЧ

ЗА КОЖА СО ФЛЕКИ

ОГРАНИЧЕНО ИЗДАНИЕ

0/5
0 Мисли

Освежете ја проблематичната кожа со една апликација и живејте самоуверено секој ден. 

Овој удобен мултифункционален Tea Tree Stick ја прави кожата почиста, мат и хидрирана. Цврстата текстура се топи кога се нанесува на лицето и формулата за ладење се апсорбира за неколку секунди, смирувајќи ја кожата. Може да се користи во секое време од денот, погоден е за патување и е погоден како основа за шминка.

Содржи 95% состојки од природно потекло, вклучувајќи и органско масло од чајно дрво извлечено од Кенија во рамките на програмата за Фер Трговија на Заедницата, како и салицилна киселина од природно потекло.

 

  • Мултифункционален Tea Tree Stick за лице
  • Погоден за проблематична и чувствителна кожа
  • Ја навлажнува кожата
  • Лади и освежува
  • Матизира и балансира
  • 95% состојки од природно потекло
  • Веган

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Нанесете на исчистена кожа наутро и навечер.
  2. Втријте го во кожата.
  3. Избришете го стапчето со чиста крпа по употреба
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tea Tree Stick Hydrating Balm

 Вода, Бутилен гликол, Натриум Стеарат, Вода Хамамелис Вирџинија / Хамамелис Вирџинија (Вирџинија) Вода, Глицерин, PEG-40 хидрогенизирано рицинусово масло, Тридецет-9, феноксиетанол, бензил алкохол, амониум акрилојлицелицелицер на глицерин / Melaleuca Alternifolia (чајно дрво) масло од лист, екстракт од кора од саликс алба / екстракт од кора од саликс алба (врба), пропилен гликол, натриум хијалуронат, стеаринска киселина, екстракт од семе од ескулента ленте / леќа Esculenta Seilnaol, Ethylhexylell, Ethylhexylsell, Centrealys Токоферол, CI 15985 / Жолта 6, CI 42090 / Сина 1.

My Review for Tea Tree Stick Hydrating Balm

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.