The Body Shop Macedonia

Tea Tree Squeaky-Clean Scrub

ЗА МРСНА КОЖА

Tea Tree Squeaky-Clean Scrub

ЗА МРСНА КОЖА

0/5
0 Мисли

Дали се чувствувате како вашата кожа да е малку „тинејџерска непослушна“? Нашиот пилинг Tea Tree Squeaky-Clean ќе помогне во борбата против досадните мозолчиња за да можете да се грижите за забавните работи.

Овој пилинг за лице од чајно дрво е правото нешто за кожата непослушната коча и склона кон акни. Збогатен со Tea Tree Масло од Заедницата за Фер Трговија од Кенија, нежно ги отстранува нечистотиите, преостанатата шминка и вишокот маснотии. Исто така, помага да се исчистат мртвите клетки на кожата, дозволувајќи им на нови, блескави клетки да излезат на површина. Резултат? Кожата се чувствува чиста и мат. Вашата кожа дури и ќе ви се заблагодари, не е ни чудо што овој пилинг од чајно дрво е толку омилен.

Доволно нежен за употреба секој ден, овој пилинг за лице почнува да делува веднаш штом ќе ја допре вашата кожа. И како и останатите негови пријатели во линијата Scrub на The Body Shop, и помага на кожата да се чувствува освежена. Ааа, тоа е подобро.

Ако барате пилинг за лице за мрсна и склона кон акни кожа, тогаш поздравете го вашиот нов најдобар пријател. Единственото нешто што треба да направите е да го пробате сами.

  • Збогатен со Tea Tree Масло на Заедницата за Фер Трговија од Кенија. 
  • Кожата останува почиста и изгледа појасна за поголеми насмевки
  • Совршен за кожа склона кон акни на која и треба малку нега

Tea Tree Масло од Заедницата за Фер Трговија. Маслото од чајно дрво е магична состојка за мрсна кожа склона кон акни, благодарение на неговите природни својства за прочистување.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Посипете го вашето убаво лице со малку вода и фатете се за работа, масирајќи го нашиот пилинг Tea Tree Squeaky-Clean Scrub во вашата кожа. Користете кружни движења нагоре и не заборавајте да бидете нежни!
  2. Исплакнете сè со вода. Користете го секојдневно или наизменично со Мијачот за лице Tea Tree.
  3. Завршете со лесен хидратантен крем. Нашиот Лосион за матирање од Tea Tree е совршен.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tea Tree Squeaky-Clean Scrub

Вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, лаурил бетаин, кополимер на акрилати, масло од хидрогенизирана смола PEG-40, пропанедиол, перлит, феноксиетанол, масло од чајно дрво/ Melaleuca Alternifolia, манитол, натриум хлорид, натриум хлорид, p-Anisid, p-Anisid -120 метил гликоза диолат, екстракт од овошје од багрем, екстракт од овошје Balanites Aegyptiaca, ментол, динатриум ЕДТА, екстракт од корен од гипсофила паникулата, масло од семе од таману/калофилум инофилум, лимонен, цитрал, сорцетаторол, токоферен, бентол Сорбинска киселина, хидроксипропил метилцелулоза, масло од лептоспермум петерсони, лимонска киселина, токоферол, CI 19140/жолта 5, CI 42090/сина 1.

My Review for Tea Tree Squeaky-Clean Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.