The Body Shop Macedonia

Tea Tree Foaming Wash

За мрсна кожа

Веган

Tea Tree Foaming Wash

За мрсна кожа

Веган

0/5
0 Мисли

Нашиот мијач Tea Tree Clearing Foaming Cleanser е совршен за кога вашата кожа се чувствува како бунтовен тинејџер. Ова ќе помогне во борбата против акните и ќе ја смири вашата кожа.

Има причина зошто луѓето го сакаат ова средство за чистење со пена. Формулирано за мрсна кожа или кожа склона кон акни, ова мало шише лосион од Tea Tree е всушност доста паметно. Веднаш се пени, влегувајќи во затнати пори за да помогне во чистењето на нечистотијата и вишокот маснотии. Од него не може да се сокрие нечистотија. И штом лицето ќе се измие, нема да ја остави вашата кожа да се чувствува соголена или сува (тоа е големо не-не). Наместо тоа, по употребата на средството за чистење со пенење од Tea Tree, кожата останува свежа, чиста и прочистена. Не е ни чудо што ова секојдневно миење лице е толку омилено.

Ви требаат повеќе причини за да се чувствувате добро со средството за чистење на пенење од чајно дрво? Се полни со масло од Кенија. Така, нашиот мијач на лице со пенење од чајно дрво не само што ја збогатува вашата рутина за нега на кожата, туку и нашите луѓе.

  • Збогатено со масло од Tea Tree на Заедницата за фер трговија (малку од рајот на Кенија)
  • Супер мазна и блажено освежувачка
  • Тој ја прави својата магија на мрсна кожа склона кон акни

Tea Tree Масло на Заедницата за фер трговија. Маслото од чајно дрво е магична состојка за мрсна кожа склона кон акни, благодарение на неговите природни својства за прочистување.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Посипете го лицето со млака вода и истурете мала (но моќна) количина во рацете.
  2. Нежно масирајте го во вашата кожа со кружни движења нагоре, особено на местата на кои им треба малку повеќе љубов.
  3. Исплакнете со вода, исушете и насмевнете се.
  4. Продолжете со матификувачки тонер за чистење на кожата од Tea Tree за најдобри резултати.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tea Tree Foaming Wash

My Review for Tea Tree Foaming Wash

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.