The Body Shop Macedonia

Tea Tree Rapid Action Gel

ЗА МАСНА И ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА

ПРОЧИСТУВАЧКО

ВЕГАНСКО

Tea Tree Rapid Action Gel

ЗА МАСНА И ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА

ПРОЧИСТУВАЧКО

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Не постои совршена кожа, акни и дамки се сосема нормален дел од структурата на кожата. Но, ве разбираме, секогаш сакаме да имаме барем малку контрола врз тоа. Тука стапува во игра нашата колекција од чајно дрво. А овој гел кој брзо делува е одлично решение за тоа за каде и да одите.

Формула која не е леплива, делува веднаш, а резултатите се видливи по првото користење. Иако е интензивен, не ја суши кожата.

Направен со повеќе од 92% природни состојки, како чајно дрво и силицилна киселина.
Можеби ви звучи страшна, но силицилната киселина е безбедна, благо ја ексфолира кожата и ги впива вишокот масти од кожата на лицето.

А пакувањето може да се рециклира*.


– Видливи резултати веднаш
– Не леплива формула
– Погодно за проблематична кожа
-Одобрено од веганското друштво
– Дерматолошки тестирано

*Во одредени локали

Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tea Tree Rapid Action Gel

Aqua/Water/Eau, Alcohol Denat., Glycerin, Salicylic Acid, Propanediol, Sodium Polyacrylate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Sodium Hydroxide, Phenoxyethanol, Calophyllum Inophyllum Seed Oil, Caprylyl Glycol, Melaleuca Alternifolia Leaf Oil/Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Sodium Gluconate, Hydrolyzed Algin, Limonene, Citral, Zinc Sulfate, Linalool, Leptospermum Petersonii Oil, Tocopherol, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1, CI 15510/Orange 4.

My Review for Tea Tree Rapid Action Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.