The Body Shop Macedonia

Tea Tree Purifying & Balancing Shampoo

НОВО

ЗА МРСНА КОСА И СКАЛП

ВЕГАН

Tea Tree Purifying & Balancing Shampoo

НОВО

ЗА МРСНА КОСА И СКАЛП

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Освежете ја мрсната коса со нашиот гел шампон за чистење и балансирање од Tea Tree.

Сертифициран од Веганското друштво и направен од 93% природни состојки, вклучително и масло од чајно дрво на Заедницата, органски одгледувано во Кенија, нашиот шампон дава чувство на чиста, чиста и ревитализирана коса и скалпот. од неговата есенцијална влажност.*

Направен со вегански протеин од свила, користете го овој сериозно освежувачки шампон како дел од нашата рутина од 3 чекори од чајно дрво за да помогнете во обновување на косата одвнатре кон надвор.*

Нашиот шампон доаѓа и во шишиња направени со 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за фер трговија собрана од улиците на Бенгалуру, Индија, затоа правете добро за себе и за планетата.**

*Се постигнува со користење на целосниот режим на шампон, регенератор и пилинг. Видливо ја обновува косата. Наскоро и пилинг за коса. Останете во тек за достапноста.

** Капакот не е направен од рециклирана пластика.

 • Шампон за чистење и балансирање
 • Совршен за мрсна коса и скалп
 • Ја зајакнува и обновува косата
 • Го балансира нивото на масло на скалпот* *
 • Обезбедува сериозно свеж и чист мирис
 • Направен од 90% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво4

Tea Tree Масло од Заедницата за Фер Трговија. Маслото од чајно дрво е магична состојка за мрсна кожа склона кон акни, благодарение на неговите природни својства за прочистување.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Намокрете ја косата.
 2. Нежно масирајте во количина шампон со големина на орев.
 3. Изматете го шампонот од корен до врв.
 4. Исплакнете темелно и следете го нашиот продукт за чистење и балансирање на маслото.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tea Tree Purifying & Balancing Shampoo

Аква/вода/вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, кокамидопропил бетаин, полиглицерил-2 капрат, натриум хлорид, натриум бензоат, хидроксипропил метилцелулоза, глицерил каприлат/капрат, мелалеука алтернифолија лелалеукалил , Коко-глукозид, глицерил олеат, лимонска киселина, гуар хидроксипропилтримониум хлорид, ментол, салицилна киселина, полипептид с.

My Review for Tea Tree Purifying & Balancing Shampoo

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.