The Body Shop Macedonia

Tea Tree Purifying & Balancing Hair & Scalp Scrub

ЗА МРСНА КОСА И СКАЛП

ВЕГАНСКО

Tea Tree Purifying & Balancing Hair & Scalp Scrub

ЗА МРСНА КОСА И СКАЛП

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Дајте им сериозно освежување на мрсната коса и скалпот со нашиот пилинг со чајно дрво за чистење и балансирање на косата и скалпот.

Сертифицирано од Веганското друштво и направено со 90% состојки од природно потекло, вклучително и масло од чајно дрво на Заедницата за фер трговија од Кенија и пилинг честички од сол.

Еднаш неделно, измијте се со ова сериозно освежување наместо со вашиот шампон за да ја оживеете и зајакнете вашата мрсна коса и теме*. Дури и помага да се ребалансира вишокот на масла и да се елиминира акумулацијата, оставајќи ги да изгледаат и се чувствуваат поздраво.*

Направен со вегански протеин од свила, користете го овој навистина освежителен пилинг како дел од нашата рутина од 3 чекори од чајно дрво за да помогнете во обновување на косата од внатре кон надвор.*

Нашиот пилинг доаѓа и во кутии направени со 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за фер трговија собрана од улиците на Бенгалуру, Индија, па затоа е добро за вашата работа и за вашата планета.**

*Се постигнува со користење на целосниот режим на шампон, регенератор и пилинг. Видливо ја обновува косата. Наскоро и пилинг за коса. Останете во тек за достапноста.

** Капакот не е направен од рециклирана пластика.

Прочитајте го нашиот водич за да го најдете вашиот совршен препарат за нега на коса.

 • Пилинг за прочистување на косата
 • Совршен за мрсна коса и скалп
 • Ја зајакнува и обновува косата
 • Го балансира нивото на масло на скалпот* *
 • Обезбедува сериозно свеж и чист мирис
 • Направен од 90% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Еднаш неделно, користете го овој пилинг наместо вашиот обичен шампон.
 2. Намачкајте ја косата темелно и нанесете одредена количина директно на скалпот и косата.
 3. Темелно масирајте (уживајте во таа оживувачка свежина!) пена од корен до врв.
 4. Исплакнете темелно и следете го нашиот уред за чистење и балансирање на маслото.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tea Tree Purifying & Balancing Hair & Scalp Scrub

Натриум хлорид, натриум лаурет сулфат, аква/вода/вода, бутилен гликол, октилдодеканол, глицерил стеарат, PEG-100 стеарат, глицерин, масло од лист Melaleuca Alternifolia/Melaleuca Alternifolia (чајно дрво, цилидодеканол, капациднолие, капациднолие, глицерил, стеарат) , Лимонен, sr-Spider Polypeptide-1, 1,2-Hexanediol, CI 19140/Yellow 5, CI 42090/Blue 1.

My Review for Tea Tree Purifying & Balancing Hair & Scalp Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.