The Body Shop Macedonia

Tea Tree Purifying & Balancing Conditioner

НОВО

ЗА МРСНА КОСА И СКАЛП

ВЕГАН

Tea Tree Purifying & Balancing Conditioner

НОВО

ЗА МРСНА КОСА И СКАЛП

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Освежете ја косата со нашиот регенератор со масло од Tea Tree за чистење и балансирање на скалпот.

Сертифициран од Веганското друштво и направен од 97% природни состојки, вклучително и масло од чајно дрво на Заедницата од Кенија и органско алое вера од Мексико од Заедницата за фер трговија, нашиот супер регенератор прави косата да се чувствува помека, полесна, поздрава и обновена со влажност.*

Направен со вегански свилен протеин, користете го овој сериозно освежувачки регенератор како дел од нашата рутина од 3 чекори на чајно дрво за да помогнете во обновување на косата од внатре кон надвор.*

Нашиот регенератор доаѓа и во шишиња направени со 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за фер трговија собрана од улиците на Бенгалуру, Индија, така што правите добро за себе и за планетата.**

*Се постигнува со користење на целосниот режим на шампон, регенератор и пилинг. Видливо ја обновува косата. Наскоро и пилинг за коса. Останете во тек за достапноста.

** Капакот не е направен од рециклирана пластика.

 • Лесен освежувачки регенератор
 • Совршен за мрсна коса и скалп
 • Косата се чувствува помека, посветла и посвежа*
 • Косата ја враќа влажноста*
 • Мириса навистина свежо и чисто
 • Направен од 97% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво

Органска алое вера од Агенцијата за Фер Трговија.

Многу нежна и смирувачка за кожата, алое вера е совршена за чувствителните типови на кожа. Нашата доаѓа од Мексико.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Нанесете количество регенератор со големина на орев на влажна, чиста коса.
 2. Работете од средна должина до крај.
 3. Исчешлајте ја косата со нашиот чешел за отплеткување.
 4. Оставете ја минута или две.
 5. Исплакнете темелно.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tea Tree Purifying & Balancing Conditioner

Аква/Вода/Дока, цетеарил алкохол, цетримониум хлорид, феноксиетанол, масло од лист Melaleuca Alternifolia/Масло од листови од чајно дрво (чајно дрво), хидроксиетилцелулоза, пантенол, лецитин, пропанедиолбадернифолија, лецитин, пропанедиол, , Лимонен, 1,2-Хександиол, Каприлил гликол.

 

My Review for Tea Tree Purifying & Balancing Conditioner

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.