The Body Shop Macedonia

Tea Tree 3-in-1 Wash Scrub Mask

КОЖА СО АКНИ

ПРОЧИСТУВАЧ

ВЕГАНСКО

Tea Tree 3-in-1 Wash Scrub Mask

КОЖА СО АКНИ

ПРОЧИСТУВАЧ

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нашата Tea Tree 3-in-1 Wash Scrub Mask – средство за миење лице, пилинг и маска за проблематична кожа, сето тоа во една практична туба – напредна нега за постигнување на идеалната рутина.

Производот е пожелно да се користи на кожа со флеки или акни. Маската го остава вашето лице чисто со секое нанесување, а исто така ги отстранува и вишокот маснотии од вашата кожа.

Збогатен со масло од чајно дрво од Кенија.

  • 100% вегански
  • Тоа е 3 во 1, односно маска, пилинг и средство за миење лице
  • Повеќе одговара за мрсна и проблематична кожа

Tea Tree Масло од Заедницата за Фер Трговија. Маслото од чајно дрво е магична состојка за мрсна кожа склона кон акни, благодарение на неговите природни својства за прочистување.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Дали на вашето лице му треба добро чистење? За да ја користите нашата Tea Tree 3-in-1 Wash Scrub Mask како средство за чистење, едноставно намачкајте го лицето, масирајте во кожата и исплакнете.
  2. Барате пилинг? За да го користите како пилинг, нежно масирајте го на влажна кожа, давајќи им на проблематичните области малку дополнителна љубов и грижа, а потоа исплакнете го сето тоа.
  3. Расположени за маска? За да ја користите како маска за лице, нанесете ја на целата кожа 1-2 пати неделно и оставете ја да делува магично 5 минути пред да се измие
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tea Tree 3-in-1 Wash Scrub Mask

Вода, каолин, глицерин, пропадиенол, магнезиум алуминиум силикат, перлит, ксантанска гума, кокамидопропил бетаин, натриум лаурет сулфат, децил глукозид, PEG-7 глицерил кокоат, денат алкохол, феноксиетанол, вакситанол, хидрогенизиран олалолор Лимонска киселина, салицилна киселина, масло од семе Calophyllum Inophyllum, ментол, етилхексиглицерин, тринатриум етилендиам дисукцинат, натриум бензоат, тетранатриум пирофоспат, масло од лептоспермум петерсони, цитрал, фосфорна киселина, 197 токоф. Титаниум диоксид, Ci 77499| Железни оксиди.

My Review for Tea Tree 3-in-1 Wash Scrub Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.