The Body Shop Macedonia

Tea Tree Anti-Imperfection Daily Solution

ЗА МАСНА, ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА

ВЕГАН

Tea Tree Anti-Imperfection Daily Solution

ЗА МАСНА, ПРОБЛЕМАТИЧНА КОЖА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Запознајте го ангелот чувар на оштетената кожа: нашетo Tea Tree Anti-Imperfection Daily Solution. Тука е да ви помогне да се вратите во битката со оштетената кожа. Ова е еден вреден херој!

Нашето мало, но моќно шише за борба против флеки не е ваш типичен производ за нега на кожата. Збогатена со масло од Tea Tree на Заедницата за Фер Трговија, формулата и помага на кожата да изгледа без маснотии, посвежо и поеластично.

Исто како и нашите пријатели во нашата палета на чајно дрво, серумот за чајно дрво на The Body Shop е вредна формула која не само што помага во борбата против несовршеностите, туку и ја остава вашата кожа да се чувствува рафинирана, мат и ви дава малку самодоверба. Благодарам мал пријател!

Овој лесен дневен раствор од чајно дрво против несовршеностите ви помага да се борите со несовршеностите за да можете да се грижите за забавните работи и да живеете секој ден со прекрасна самодоверба – затоа што тоа е вистинската мисија овде. Здраво славни, голем свет.

 

  • Збогатен со масло од Tea Tree на Заедницата за Фер Трговија, дестилирана пареа од лисја од чајно дрво во Кенија
  • Помага во прочистување на кожата, борба против несовршеностите (тен, текстура, маснотија) 
  • За посреќна, поздрава кожа.
Исчисти

Начин на употреба

  1. Исчистете се со нашиот Tea Tree Skin Clearing Foaming Cleanser. Измијте го и исушете го лицето.
  2. Нанесете го нашиот тонер Tea Tree Skin Clearing Mattifying Toner на памучна подлога по целото лице.
  3. Сега кога сè е подготвено, исцедете 2-3 капки од нашиот серум Tea Tree Serum на врвовите на прстите и масирајте го целото лице, повторете наутро и навечер.
  4. Оставете го да се впие и нека започне битката.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Tea Tree Anti-Imperfection Daily Solution

Вода, Алкохол Денат., Пропанедиол, PPG-26-Buteth-26, феноксиетанол, PEG-40 хидрогенизирано масло од смола, Melaleuca Alternifolia / Масло од листови од чајно дрво, грикол каприлил, амониолитол кополимер, салицилна киселина гулумофил олумофилум, калумофилум Динатриум ЕДТА, екстракт од Медикаго Сатива, калиум хидроксид, прашок од сок од алое вера/ алое барбаденсис, лимонен, цитрал натриум хилауронат, т-бутил алкохол, натриум бензоат, цитронелол, масло од лептоспермум петерсофи,.

My Review for Tea Tree Anti-Imperfection Daily Solution

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.