The Body Shop Macedonia

Facial Buffer

ЗА СУВА КОЖА

Facial Buffer

ЗА СУВА КОЖА

0/5
0 Мисли

Користете го овој тампон за лице со вашето омилено средство за чистење за нежно чистење и пилинг на вашата кожа. Откријте помазна, посветла кожа додека ги отстранувате мртвите клетки од кожата.

  • Пилинг
  • Ги отстранува мртвите клетки од кожата
  • Помага во миење на лицето
  • Ја стимулира микроциркулацијата на кожата
  • Идеален за сува кожа на која и треба редовна ексфолијација
Исчисти

Начин на употреба

Користете го секое утро или навечер со чистач на лице за длабинско чистење на кожата. За дополнителен пилинг, користете го со пилинг за лице според вашиот тип кожа.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Facial Buffer

My Review for Facial Buffer

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.