The Body Shop Macedonia

Swipe It Lip Balm

БЛЕСКАВА БОЈА

ЈА ОДРЖУВА ХИДРАТАЦИЈАТА

НЕЖЕН СЛАДОК МИРИС

Swipe It Lip Balm

БЛЕСКАВА БОЈА

ЈА ОДРЖУВА ХИДРАТАЦИЈАТА

НЕЖЕН СЛАДОК МИРИС

0/5
0 Мисли

Уживајте во возбудлива овошна сензација со 100% вегански балсам за усни за максимална хидратација и светол, природен изглед на усните. Можете да изберете од пет различни видови инспирирани од највкусните овошни вкусови.

Балсамот за усни е збогатен од 95% природни состојки, вклучувајќи шеа путер рачно изработен во рамките на програмата на Заедницата за фер трговија во Гана и маслиново масло произведено во рамките на програмата на Заедницата за фер трговија во Италија. Нивните интензивно навлажнувачки својства ја оставаат кожата на усните мазна, мека, свежа, со сладок изглед, суптилна боја и без чувство на лепливост. Балсамот за усни има практична амбалажа и големина, компактен за носење насекаде и уживање во миризлива, овошна хидратација и додека сте во движење.

Неговото пакување е направено од 100% пластика што може да се рециклира**. Ова ви овозможува да покажете грижа и кон планетата и кон вашата убавина. Го следевме и го тестиравме балсамот за усни меѓу 130 луѓе од различен пол и возрасна група за да се увериме дека производот е соодветен за сите.

  • Балсам за усни во пет нијанси и мириси
  • Збогатен со шеа путер произведен во рамките на Заедницата за фер трговија во Гана со масло од кернел од марула и органско маслиново масло
  • Соодветен за чувствителна кожа
  • Произведен од 95% состојки од природно потекло
  • Дерматолошки тестирано
  • Сертифицирано пакување кое може да се рециклира од Веганската Заедница
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете на усните и уживајте во помазна кожа со ароматични ноти и природна боја.
  2. Направете поинтензивна боја со нанесување на неколку слоеви од балсамот.
  3. Користете го секој пат кога сакате да ги хидрирате усните и да им дадете сладок мирис.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Swipe It Lip Balm

Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Octyldodecyl Stearoyl Stearate, Candelilla Cera, Tribehenin, Copernicia Cerifera Cera, Helianthus Annuus Seed Wax, Aluminum Hydroxide, Olea Europaea Oil Unsaponifiables, Hylocereus Undatus Fruit Extract, Butyrospermum Parkii Butter, Parfum, Phenoxyethanol, Rhus Verniciflua Peel Cera, Shorea Robusta Resin, Aluminum Benzoate, Alumina, Citronellol, Citric Acid, CI 77891, CI 45410, CI 15850, CI 42090, CI 19140.

My Review for Swipe It Lip Balm

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.