The Body Shop Macedonia

Strawberry Shower Scrub

Strawberry Shower Scrub

0/5
0 Мисли

Третирајте ја и омекнете ја кожата додека нежно ги бришете мртвите клетки од кожата Strawberry Body Polish. Вашата кожа ќе се чувствува свилено мазна и хранета со долготрајна хидратација.

 • Пилинг за тело
 • Нежно ја ексфолира кожата
 • Кожата е помека и помазна
 • Ладно обработено масло од семки од јагода
 • Мед од Етиопија
Исчисти

Начин на употреба

 1. Прво, направете топол туш или бања за да помогнете во отворање на порите, отстранување на мртвите клетки од кожата и подготовка на кожата за пилинг.
 2. Ако депилацијата е дел од вашата рутина за нега на телото, направете го тоа пред да го користите пилингот за тело за да спречите иритација.
 3. Нежно масирајте го пилингот за тело на влажна кожа со кружни движења. Одете од дното на вратот до стапалата.
 4. За да го направите пилингот поефективен, користете го со нашата четка, мрежа или сунѓер.
 5. Добро исплакнете со рацете и оставете ја кожата да се чувствува помека и помазна.
 6. Користете го 1-2 пати неделно.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Strawberry Shower Scrub

Вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, кокамидопропил бетаин, акрилати кополимер, прашок од лушпа од орев/Juglans Regia, парфем, бензил алкохол, феноксиетанол, натриум хлорид, семе од киви/Actinidia Chinensis, мед, натриум хидроксид Фрагарија Веска, Бутил метоксидибензоилметан, Динатриум ЕДТА, Лимонен, Денатониум бензоат, Салицилна киселина, CI 14700, CI 17200.

My Review for Strawberry Shower Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.