The Body Shop Macedonia

Strawberry Shower Gel

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЧИСТИ И ОСВЕЖУВА

ВЕГАНСКО

Strawberry Shower Gel

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ЧИСТИ И ОСВЕЖУВА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Освежете го и исчистете го тоа вашето тело со нашиот пенлив гел за туширање од јагода. Сега направен од 92% природни состојки, вклучувајќи и сок од јагоди и органска алое вера од Мексико од Заедницата за фер трговија, нашиот гел за туширање помага да се одржи кожата мека. Со ноти на јагоди, ванила и ананас, овој мирис ќе ве пренесе директно во англиската градина во топол сончев ден и ќе ве остави да мирисате свежо и слатко како дива јагода. 

Наменет за сите типови кожа, за време на сапунирањето се претвора од лесна гел текстура во богата структура на пена. Шишето може да се рециклира и е направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика за фер трговија на заедницата, собрана од улиците на Бангалор, Индија. Можете дури и да го рециклирате капачето! Тоа значи дека ќе ја сакате нашата планета секогаш кога ќе се грижите за вашето убаво тело.

Плус, нашите шишиња од 750 ml ја вклучуваат нашата прва пумпа што може да се рециклира. Колку кул? Едноставно ротирајте го гребенот додека не кликне за да се заклучи и отклучи.

 

  • Гел за туширање
  • Идеален за сите типови кожа
  • Ја остава кожата мека, прочистена и освежена
  • Мириса слатко и освежително
  • 92% состојки од природно потекло
  • Сега сертифициран од Веганското друштво
  • Дерматолошки тестирано
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Strawberry Shower Gel

Аква/вода/вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, децил глукозид, кокамидопропил бетаин, коко-бетаин, натриум хлорид, парфем/мирис, лимонска киселина, натриум бензоат, натриум глуконат, алое барбаденсис прашок од лист од вештачка форма, Сок од јагода, алфа-изометил јонон, денатониум бензоат, салицилна киселина, CI 14700/Црвено 4, CI 17200/Црвено 33.

My Review for Strawberry Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.