The Body Shop Macedonia

Strawberry Body Butter

ЗА НОРМАЛНА КОЖА

96Ч ХИДРАЦИЈА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

Strawberry Body Butter

ЗА НОРМАЛНА КОЖА

96Ч ХИДРАЦИЈА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Сакајте и негувајте го вашето тело како никогаш досега со нашиот Путер за Тело од Јагоди, подобро од кога било.

Сега направен од 95% природни состојки, вклучувајќи масло од семки од јагода, рачно изработен шеа путер на Заедницата за Фер Трговија од Гана и масло од сусам на Заедницата за Фер Трговија од Никарагва, нашиот хидратантен путер ја остава вашата кожа мека, мазна и негувана со 96 часовна хидратација. Дури и ви дава природен сјај.

Го подобривме и мирисот, за да мирисате слатко како јагода. Овој интензивно кремаст путер со солена миризба сега доаѓа во пакување што може да се рециклира со алуминиумски капак и пакување направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за Фер Трговија од Индија. Со секое галење на вашето сакано тело, ќе ја сакате и нашата планета.

Нанесете го нашиот нелеплив, немрсен хидратантен путер умерено или великодушно. Сериозно. Да се ​​сакаш себеси никогаш не се чувствувало толку добро.

 • Хидретантен путер за тело
 • Идеален за нормална кожа
 • Ја храни и заштитува кожата со 96 часовна хидратација
 • Мирисате слатко како јагода
 • Направен од 95% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Дерматолошки тестирано

Масло од Семки од Јагоди и Екстракт од Сок. Ги пресуваме добрите делови од јагодите за да го направиме овој екстракт од масло за нашите производи.

Какао путер

Овој легендарен природен путер доаѓа од растението какао и се топи во кожата на телесна температура за да ја остави кадифено мазна.

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија. 

Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Исушете ја кожата со пешкир по чистење и пилинг.
 2. Нанесете ја саканата количина путер за тело.
 3. Умерено или великодушно ширете го преку кожата.
 4. Подарете им дополнителна љубов на сувите области како колената, лактите и стапалата.
 5. Почекајте неколку минути да се впие пред да се облечете.
 6. Чувствувајте се хранети, мазни и нежни.
 7. Сакајте и негувајте ја вашата кожа еднаш дневно.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Strawberry Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl, Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Fragaria Ananassa Seed Oil/Fragaria Ananassa (Strawberry) Seed Oil, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Tocopherol, Citric Acid, Alpha-Isomethyl Ionone, CI 14700/Red 4.

My Review for Strawberry Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.