The Body Shop Macedonia

Squeeze & Soften Almond Hand Care Gift

СЕТ ПОДАРОК ЗА НЕГА НА РАЦЕ

ЗА СУВИ РАЦЕ И НОКТИ

Squeeze & Soften Almond Hand Care Gift

СЕТ ПОДАРОК ЗА НЕГА НА РАЦЕ

ЗА СУВИ РАЦЕ И НОКТИ

0/5
0 Мисли

Подарок за нега на раце и нокти “Squeeze & Soften Almond” прекрасен сет, кој ќе им даде љубов на вашите раце и кутикули!

Негувајте ги вашите раце со нашиот хидратантен и хранлив крем за раце. Стиснете мала количина и размачкајте го на дланките и ноктите, кои веднаш ќе се почувствуваат хидрирано и подхрането. Продолжете го третманот со маслото за нега на ноктите и кутикулите, кое помага во омекнувањето на сувите нокти и зачувување на кутикулите со здрав изглед.

Овој сладок и корисен подарок составен од хидратантен крем за раце кој е збогатен со галап масло  од Заедницата за фер трговија од Гана. А маслото за нокти и кутикули е направено од органско маслиново масло од Заедницата за фер трговија од јужна Италија, што помага во поддршката на селските земјоделци со можности за заработка.

  • Almond Nail & Cuticle Oil 1.8ml
  • Almond Hand Cream 30ml

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Squeeze & Soften Almond Hand Care Gift

My Review for Squeeze & Soften Almond Hand Care Gift

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.