The Body Shop Macedonia

Spiced Orange Bath Bomb

МИРИС НА ПОРТОКАЛ, ВАНИЛА И ЦИМЕТ

ВЕГАН

Spiced Orange Bath Bomb

МИРИС НА ПОРТОКАЛ, ВАНИЛА И ЦИМЕТ

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Што е подобро од топла бања во зима? Топла купка со една од нашите бомби за капење со мирис на зачинет портокал.

Прекрасен смирувачки мирис на портокал, ванила и цимет. Збогатена со есенцијално масло од кора од портокал, оваа веганска формула се топи веднаш штом дојде во допир со вода во вашата бања.

  • Бомба за капење
  • За сите типови на кожа
  • Лета кога доаѓа во контакт со водата
  • Со арома на портокал, ванила и цимет
  • Вегански сертифицирана
Исчисти

Начин на употреба

  1. Наполнете ја вашата када со топла вода.
  2. Ставете ја бомбата за капење под млазот вода и гледајте како почнува да се топи.
  3. Релаксирајте и се опуштете додека го вдишувате прекрасниот мирис.
  4. Ви се допаѓа мирисот? Имаме и богат путер за тело од истата колекција за по капење. Комплетирајте ја рутината со тоалетната вода со мирис на зачинет портокал.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Spiced Orange Bath Bomb

Sodium Bicarbonate, Citric Acid, Sodium Carbonate, Sodium Sulfate, Alcohol, Aqua/Water/Eau, Parfum/Fragrance, VP/VA Copolymer, Limonene, Polysorbate 20, Glycerin, Isopropyl Myristate, Eugenol, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, CI 77891/Titanium Dioxide, CI 15510/Orange 4, CI 19140/Yellow 5, CI 14700/Red 4, CI 42090/Blue 1.

My Review for Spiced Orange Bath Bomb

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.