The Body Shop Macedonia

Smooth & Plump Edelweiss Skincare Set

СЕТ ЗА НЕГА НА КОЖАТА НА ЛИЦЕТО

УМОРНА, СУВА КОЖА

ВЕГАНСИ СЕРТИФИЦИРАН

Smooth & Plump Edelweiss Skincare Set

СЕТ ЗА НЕГА НА КОЖАТА НА ЛИЦЕТО

УМОРНА, СУВА КОЖА

ВЕГАНСИ СЕРТИФИЦИРАН

0/5
0 Мисли

Искомбиниравме два одлични производи од Edelweiss сферата кои ќе и го вратат сјајот на уморенота и дехидрирана кожа на лицето. Тие ќе помогнат и на вашата кожа да се чувствува поздрава, поиздржлива и хидрирана.

Edelweiss серумот со лесна текстура ви дава свеж и сјаен изглед, кој секој го посакува. Со помош на серумот, вашата кожа повторно ќе изгледа свежо и одморено. Масажерот вклучен во комплетот го надополнува дејството, ја подобрува циркулацијата на крвта и помага кожата побрзо да го апсорбира продуктот. Edelweiss кремата е следниот чекор во рутината. Со својата луксузна текстура и 96% природни состојки, ја прави кожата на лицето поубава, понежна и поздрава.

Исполнета со моќта на растението, новата формула содржи двојна концентрација на Edelweiss, природно засилена со леонтоподска киселина, позната како активен и силен антиоксиданс, кој помага во зголемување на кожната издржливост против еколошки стрес. Edelweiss е издржлива билка, а нејзиниот екстракт има 43% поголема антиоксидантна моќ од ретинолот.** Додадовме матични клетки на Edelweiss од Италија, познати по своите заштитни и омекнувачки својства на кожата. Тие стимулираат растење и регенерација на ткивата, чувајќи ја кожата здрава и младешка со текот на времето.

  • Edelweiss Facial Serum 30 ml
  • Edelweiss Day Face Cream 50 ml
  • Jade massager
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Smooth & Plump Edelweiss Skincare Set

My Review for Smooth & Plump Edelweiss Skincare Set

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.