The Body Shop Macedonia

Sleep Relaxing Hair & Body Wash

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКО

Sleep Relaxing Hair & Body Wash

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Тежок ден на работа? Наполнете ја кадата или влезете под туш и натопете се во нашата купка за коса и тело Sleep Relaxing Hair & Body.

Оваа смирувачка купка за тело и ум мириса прекрасно ароматично и цветно. Обезбедува чувство на целосно освежување и посебна чистота од глава до пети. Кога се користи како дел од рутината пред спиење во 4 чекори*, ви помага побрзо да заспиете и да го подобрите квалитетот на сонот, така што ќе се разбудите поенергични.

Направена од 95% природни состојки, вклучувајќи 100% природно и биоразградливо** есенцијално масло од лаванда од Франција, 100% природно и биоразградливо** есенцијално масло од ветивер од Мадагаскар и органско маслиново масло од Заедницата за фер трговија од Италија.

Исто така, доаѓа во алуминиумско шише за рециклирање***, за да можете да ја сакате нашата планета и да уживате во вашиот сон во исто време.

*Рутина пред спиење од 4 чекори докажана дека ви помага да заспиете побрзо и да го подобрите квалитетот на сонот. Туширајте се со купка. Масирајте го кремот за тело. Мист спреј за перницата. Нанесете од есенцијално масло на пулсивните точки. **

 • Купка за туширање
 • Идеална за сите типови кожа и коса
 • Обезбедува чувство на освежување и чистота
 • Побрзо и поквалитетно спиење*
 • Клинички докажано од Европскиот центар за спиење
 • 95% состојки од природно потекло
 • Сертифицирана од Веганското друштво
 • Со шишето доаѓа и пумпа за повеќекратна употреба.
Исчисти

Начин на употреба

 1. Влезете во када или туш.
 2. Потопете се во оваа релаксирачка купка.
 3. Исплакнете се.
 4. Исушете се со крпа и потоа нанесете ја нашата крема за тело Sleep Balmy.
 5. Следете ја нашиот мист Sleep Calming на перницата и есенцијално масло за спиење.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Sleep Relaxing Hair & Body Wash

Aqua/Water/Eau, Sodium Coco-Sulfate, Polyglyceryl-10 Laurate, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Chloride, Dipropylene Glycol, Propanediol, Parfum/Fragrance, Citric Acid, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Hydroxypropyl Methylcellulose, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Propylene Glycol, Lavandula Angustifolia Oil/Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Alcohol Denat.

My Review for Sleep Relaxing Hair & Body Wash

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.