The Body Shop Macedonia

Sleep Rejuvenating Body Scrub-In-Oil

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКО

Sleep Rejuvenating Body Scrub-In-Oil

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Оставете го напорниот ден зад себе, исчистете го телото и умот пред спиење со нашиот Sleep Rejuvenating Scrub-in-Oil.

Масирајте го овој ароматичен пилинг со цветен мирис по целото тело со нежни кружни движења. Веднаш се топи при контакт со кожата, отстранувајќи ги мртвите клетки и оставајќи ја кожата да се чувствува меко, нахрането и хидрирано (дури и на најсувите места). Не ја остава кожата мрсна – по користење можете веднаш да се облечете без да ви останат траги на облеката.

Идеален за пред спиење, овој пилинг за тело е збогатен со честички сол и направен со 99% природни состојки, вклучувајќи 100% природно и биоразградливо* есенцијално масло од лаванда од Франција, 100% природно и биоразградливо* есенцијално масло од ветивер од Мадагаскар и органско маслиново масло на Заедницата за фер трговија од Италија.

Исто така, доаѓа во амбалажа за рециклирање направена од рециклирано стакло со алуминиумски капак, кои можете одново да ги рециклирате. 

 • Пилинг за тело
 • Идеален за сите типови кожа
 • Ја прави кожата е мека и негувана
 • 99% од состојките се од природно потекло
 • Сертифициран од Веганската заедница
Исчисти

Начин на употреба

 1. Започнете со Sleep Relaxing Hair & Body Wash. Погрижете се да влезете во топла када или туш за да ги отворите порите и да го извлечете максимумот од овој пилинг.
 2. Исплакнете.
 3. Убаво промешајте ја содржината на пакувањето за да се соединат кристалите од маслото и солта.
 4. Нанесете ја саканата количина на пилинг.
 5. Масирајте на влажна кожа со нежни кружни движења.
 6. Исплакнете го и потоа исушете го телото со пешкир.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Sleep Rejuvenating Body Scrub-In-Oil

Sodium Chloride, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycine Soja Oil/Glycine Soja (Soybean) Oil, Parfum/Fragrance, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Linalool, Tocopheryl Acetate, Coumarin, Citric Acid.

My Review for Sleep Rejuvenating Body Scrub-In-Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.