The Body Shop Macedonia

Sleep Kit

РАСПРСКАЈ И ХИДРИРАЈ

СЕТ ПОДАРОК ЗА СПИЕЊЕ

Sleep Kit

РАСПРСКАЈ И ХИДРИРАЈ

СЕТ ПОДАРОК ЗА СПИЕЊЕ

0/5
0 Мисли

Изненадете се себе или вашиот љубен со елегантната колекција на Sweet Dreams. Во неа ги комбиниравме спрејот за перница и кремата за тело од линијата Sleep, кои ќе ви помогнат да го смирите умот и да уживате во релаксирачки и квалитетен сон.

Тие содржат повеќе од 90% состојки со природно потекло, вклучувајќи го 100% природното и биоразградливо етерично масло од лаванда од Франција, природното и биоразградливо ветивер масло од Мадагаскар и органското маслиново масло од Италија, од рамките на програмата за фер трговија на Заедницата.

Нежната арома на цветовите со примарни ноти на лаванда, билки и ванила, ќе ви помогне да се релаксирате и смирите пред спиење. Ако го користите како дел од режимот на сон со 4 чекори *, ќе ви помогне да заспиете побрзо и да го подобрите квалитетот на сонот за да се разбудите свежи и потполно одморени.

Проверен метод од 4 чекори што ќе ви помогне да заспиете побрзо и подобро да спиете. Нежно измасирајте го своето тело со меката пена од гел за туширање и потоа нанесете крема за тело. Прскајте го вашиот јастук со спрејот за спиење. Нанесете од етеричното масло на пулсните точки.
** Комплетно биоразградлив според регулативите 301 на ОЕЦД.

  • Прскалка за јастук за спиење 100 мл
  • Крем за тело за спиење 200 мл
  • Карта од програмата за фер трговија
Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Sleep Kit

My Review for Sleep Kit

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.