The Body Shop Macedonia

Sleep Essential Oil Blend

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

СОДРЖИ 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКО

Sleep Essential Oil Blend

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

СОДРЖИ 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Нанесете неколку капки на пулсните точки и дишете длабоко. Нежната арома ќе ви помогне да се опуштите и да се чувствувате подобро. Ако го користите како дел од рутината за спиење во 4 чекори *, тоа ви помага да заспиете 1,8 пати побрзо и го подобрува квалитетот на спиењето за да се разбудите освежени. Можете да го примените и во секое време од денот за да се смирите кога сте напнати.

Направено со 100% состојки од природно потекло, вклучувајќи 100% природно и биоразградливо ** есенцијално масло од лаванда од Франција, природно и биоразградливо ** масло од ветивер од Мадагаскар, органско маслиново масло од Италија, добиено во рамките на програмата за саем на Заедницата за фер трговија и бадемово масло .

Шишето освен капачето и вентилот е од стакло и може да се рециклира

* Докажаниот режим во 4 чекори кој ви помага побрзо да заспиете и подобро да спиете. Искапете се со нежната пена од гелот за туширање и потоа нанесете крема за тело. Испрскајте ја перницата со спреј за перница. Нанесете го есенцијалното масло на пулсните точки. * * Целосно биоразградлив според прописите на ОЕЦД 301. 

  • Етерично масло
  • Погоден за сите типови кожа
  • Ви помага да заспиете побрзо и го подобрува квалитетот на сонот
  • Клинички докажано од Европскиот центар за спиење
  • 100% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Можете да го помирисате директно од шишето или да нанесете неколку капки на пулсните точки.
  2. Можете да додадете неколку капки во вашата бања или сад за да го ставите во бањата додека се туширате за да уживате во релаксирачкиот мирис.
  3. Вдишете длабоко, уживајте во чувството и опуштете се.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Sleep Essential Oil Blend

Prunus Amygdalus Dulcis Oil / Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Lavandula Angustifolia Oil / Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Linalool, Salvia Sclarea Extract / Salvia Sclarea (Clary) Extract, Vetiveria Globulus Oil Euolus (Eucalyptus) Leaf Oil, Juniperus Virginiana Oil, Lavandula Hybrida Extract, Pogostemon Cablin Leaf Extract, Vanilla Planifolia Fruit Extract, Limonene, Geraniol, Coumarin, Isoeugenol.

My Review for Sleep Essential Oil Blend

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.