The Body Shop Macedonia

Sleep Calming Pillow Mist

1 СПРЕЈ ЗА ПЕРНИЦА СЕ ПРОДАВА СЕКОЈА МИНУТА

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

Sleep Calming Pillow Mist

1 СПРЕЈ ЗА ПЕРНИЦА СЕ ПРОДАВА СЕКОЈА МИНУТА

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

0/5
0 Мисли

Пред да ве обземе длабок сон не заборавајте да го испрскате креветот и перницата со нашиот смирувачки спреј за подобар сон.

Деликатната цветна арома ќе ви помогне да се опуштите и смирите пред спиење. Користењето на овој спреј како дел од ноќната рутина во 4 чекори * ви помага да заспиете 1,8 пати побрзо и го подобрува квалитетот на сонот за да се разбудите поенергични.

Направен со 90% состојки од природно потекло, вклучувајќи 100% природно и биоразградливо ** есенцијално масло од лаванда од Франција, природно и биоразградливо ** масло од ветивер од Мадагаскар и органско маслиново масло од Италија, добиено од програмата на Заедницата за фер трговија. Стакленото шише е направено од рециклирано стакло и може повторно да се рециклира.

* Докажаната ноќна рутина во 4 чекори ви помага побрзо да заспиете и да имате поквалитетен сон. Завиткајте се во нежната пена од Sleep гелот за туширање и потоа нанесете крема за тело од истата линија. Испрскајте ја перницата со спрејот за перница. Нанесете од есенцијалното масло на пулсните точки.

** Целосно биоразградлив според прописите на ОЕЦД 301.

  • Спреј за перница и кревет
  • Ви помага да заспиете побрзо и го подобрува квалитетот на сонот*
  • Клинички докажано од Европскиот центар за спиење
  • 90% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Испрскајте неколку пати на креветот и перницата.
  2. Уживајте во смирувачката арома и опуштете се.
  3. Користете го во комбинација со други производи од линијата Sleep за уште подобар ефект.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Sleep Calming Pillow Mist

Aqua/Water/Eau, Alcohol Denat., Dipropylene Glycol, Caprylyl/Capryl Glucoside, Parfum/Fragrance, PPG-26-Buteth-26, Dipotassium Phosphate, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Phenoxyethanol, Potassium Phosphate, Caprylyl Glycol, Disodium Cocoyl Glutamate, Citric Acid, Glyceryl Caprylate, Polyglyceryl-6 Oleate, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Surfactin, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Propylene Glycol, Lavandula Angustifolia Oil/Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Linalool.

My Review for Sleep Calming Pillow Mist

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.