The Body Shop Macedonia

Sleep Bedtime Balm

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАН

Sleep Bedtime Balm

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Пред да ги облечете вашите најудобни пижами и да се пикнете под ќебе, подарете им малку љубов на сувите делови од вашето тело со нашиот повеќенаменски балзам за подобар сон.

 Масирајте го овој миризлив балзам на вашата кожа. Помага за целосна релаксација пред спиење. Исто така, ја храни сувата кожа и ја прави мека како свила.

Овој вегански балзам е направен со 98% природни состојки, вклучувајќи 100% природно и биоразградливо* есенцијално масло од лаванда од Франција, 100% природно и биоразградливо* есенцијално масло од ветивер од Мадагаскар, органско маслиново масло од Заедницата за фер трговија во Италија и шеа путер од Гана.

 Доаѓа во алуминиумско пакување што може да се рециклира** за да ја чуваме нашата прекрасна планета

* Конечно биоразградлив според упатствата на ОЕЦД 301 за супстанции поврзани со јаглерод.

  • Повеќенаменски хидратантен балзам
  • Совршен за сите типови кожа
  • За целосна релаксација пред спиење
  • Помогнете да ја смирите сувата кожа со хидратација
  • 98% состојки од природно потекло 
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 

  1. Масирајте на сува кожа пред спиење. Запомнете – потребна е мала количина за да направи разлика
  2. За да ја направите вашата рутина пред спиење уште порелаксирачка, нанесете од есенцијалното масло за спиење и на вашите пулсни точки.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Sleep Bedtime Balm

Triticum Vulgare Germ Oil/Triticum Vulgare (Wheat) Germ Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Stearic Acid, Tribehenin, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Silica, Parfum/Fragrance, Copernicia Cerifera Cera/Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax/Cire de Carnauba, Bis-Diglyceryl Polyacyladipate-2, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylyl Glycol, Tocopheryl Acetate, Linalool, Coumarin, Limonene, Geraniol, Citric Acid.

My Review for Sleep Bedtime Balm

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.