The Body Shop Macedonia

Sleep Balmy Body Cream

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

Sleep Balmy Body Cream

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

СО 100% ПРИРОДНИ ЕСЕНЦИЈАЛНИ МАСЛА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Нахранете го вашето тело и ослободете го вашиот ум пред спиење со нашиот Sleep Balmy крем за тело.

Нелеплив, немрсен крем за тело што ја прави вашата кожа мека, еластична и хидрирана (да не зборуваме за сувите области како што се стапалата, лактите и рацете). Кога се користи како дел од рутината пред спиење во 4 чекори*, ви помага побрзо да заспиете и да го подобрите квалитетот на сонот, така што ќе се разбудите поенергични.

Овој ароматичен крем со цветен мирис е направен од 97% природни состојки, вклучувајќи 100% природно и биоразградливо** есенцијално масло од лаванда од Франција, 100% природно и биоразградливо** есенцијално масло од ветивер од Мадагаскар и органско маслиново масло од Заедницата за Фер Трговија  од Италија .

Исто така, доаѓа во шише за рециклирање направенo од рециклирано стакло со алуминиумскo капаче, за да можете да ја сакате нашата планета и да уживате во вашиот сон во исто време.

Нанесете доволна количина и подгответе се за прекрасен мирен сон.

*Ноќна рутина пред спиење од 4 чекори докажана дека ви помага да заспиете побрзо и да го подобрите квалитетот на сонот. Туширајте се со Sleep гелот за туширање. Нанесете го Sleep кремот за тело. Испрскајте од спрејот за перница од истата линија. Нанесете од есенцијалното масло на пулсните точки.

 

 • Крем за тело
 • Идеален за сите типови кожа
 • Ја храни и негува кожата
 • Побрзо заспивање и поквалитетен сон*
 • Клинички докажано од Европскиот центар за спиење
 • 97% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Нанесете со кружни движења на кожата.
 2. Обрнете повеќе внимание на сувите места – стапалата, лактите, рацете.
 3. Почекајте да се впие пред да се облечете.
 4. Користете го со други производи од истата линија за уште потраен ефект.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Sleep Balmy Body Cream

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Glycerin, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Polyglyceryl-3 Distearate, Cetearyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Coco-Caprylate/Caprate, Oryza Sativa Bran Wax/Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Caprylic/Capric Triglyceride, Parfum/Fragrance, Bertholletia Excelsa Seed Oil, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Caprylyl Glycol, Olea Europaea Fruit Oil/Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Linalool, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Citric Acid, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Tocopherol, Coumarin, Limonene, Lavandula Angustifolia Oil/Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Geraniol, Sodium Hydroxide.

My Review for Sleep Balmy Body Cream

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online.