The Body Shop Macedonia

Slather & Glow Face Mask Gift

ПОДАРОК СЕТ

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ИДЕАЛЕН ЗА СЕКАКВИ ПРИГОДИ

Slather & Glow Face Mask Gift

ПОДАРОК СЕТ

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

ИДЕАЛЕН ЗА СЕКАКВИ ПРИГОДИ

0/5
0 Мисли

Познава ли некој што има потреба за милување исполнето со чуда оваа Божиќ? Сетот на маски за лице Slather & Glow е нивниот совршен подарок за овој Божиќ.

Овој подарок со мини маски има сè што ви треба за перфекционирање на вашата кожа во добра состојба за само 15 минути. Смирувачката маска со Хималајска Јагода ќе ви даде забавна сензација на кожата за помош во длабинско чистење и детоксикација и давање на здрав блеск на кожата. Разбудете ја вашата кожа со маската од Никарагвански кафе. Борбата со загадувачите на околната средина со маската за чистење на замрзнат чај од Јапонија Мача и препородете ја свежа и релаксирана кожата со нашата освежувачка маска за пополнување на розите во Британија. Сè може да биде збунето со овие маски, но сосема се исплаќа. Ние вклучивме и главен поврзувач за да ви дадеме луксузен уживање во купатило кај вас дома. Само затворете ги очите, седнете и се освежете и ја перфекционирајте вашата кожа.

Вашите маски за лице се направени со состојки што помагаат во поддршката на заедниците низ светот: чајно дрво масло во заедничката фермерска заедница со одржлив извор од Кенија што помага во поддршката на мали фермери; заедничка фермерска органска алое вера од Мексико што помага во поддршката на женски фермери; и Трговската праведна сулфатна масло од сусам од фермерите во Никарагва кои го заштитуваат нивното локално околушение со користење на одржливи земјоделски методи и заштед

  • Himalayan Charcoal Purifying Glow Mask 15ml
  • British Rose Fresh Plumping Mask 15ml
  • Nicaraguan Coffee Intense Awakening Mask 15ml
  • Japanese Matcha Tea Pollution Clearing Mask 15ml
  • Headband

 

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Slather & Glow Face Mask Gift

My Review for Slather & Glow Face Mask Gift

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.