The Body Shop Macedonia

Skin Defence Protective Lip Balm

ЗАШТИТЕН БАЛСАМ ЗА УСНИ

ПОМАГА ЗА ЗАШТИТА НА УСНИТЕ ОД СУШЕЊЕ НА ЛАДНО ВРЕМЕ

Skin Defence Protective Lip Balm

ЗАШТИТЕН БАЛСАМ ЗА УСНИ

ПОМАГА ЗА ЗАШТИТА НА УСНИТЕ ОД СУШЕЊЕ НА ЛАДНО ВРЕМЕ

0/5
0 Мисли

Одржувајте ги усните меки, мазни и заштитени со нашиот балсам за усни за заштита на кожата.

Како невидлив слој на усните, балсамот за усни остава усните да се чувствуваат ултра регенерирани и помеки, помагајќи да се заштитат од UVA/UVB зраци со SPF50+.

Збогатен со кокосово масло од Заедницата за фер трговија, масло од шипинка, витамин Е, витамин Ц и масло од пеперминт, дава разладувачко чувство, свежина и нелеплива текстура, покривајќи ги усните за да ги заштити од сувост при многу ладно време.

Масло од Роза

Маслото од Роза е богато со масни киселини и омега 3 и 6, совршен за нашата најхранлива линија за нега на кожа.

 

Органско Кокосово Масло од Заедницата за Фер Трговија

Кокосовото масло вечно ја навлажнува кожата и косата, а нашето доаѓа од нашите партнери од сончевата Самоа.

 

Етерично масло од Нане

Од свежо набраното англиско нане, нашето есенцијално масло од нане е природен ментол, така што го обезбедува тоа прекрасно, ладење на кожата.

 

Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Skin Defence Protective Lip Balm

Масло од семе Ricinus Communis/Ricinus Communis (рицинус) масло од семе, C12-15 алкил бензоат, хомосалат, Oryza Sativa восок од трици/Oryza Sativa (оризов) восок од трици, октокрилен, Helianthus Annuus семе восок/Helianthuus Annuus Растително масло, путер Бутироспермум Паркии/Бутироспермум Паркии (шеа) путер, Бутил метоксидибензоилметан, Олеа Европа Масло несапонифицирани/Олеа Европа (маслиново) масло несапонификувани, етиллатеноконефлуиско Робуста смола, тетрахексилдецил аскорбат, овошно масло од роза канина, токоферил ацетат,

 масло од мента пиперита/масло од мента пиперита (нане), амониум глициризат, глицин соја масло/глицин соја соја (соимонецид.

My Review for Skin Defence Protective Lip Balm

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.