The Body Shop Macedonia

Skin Defence Multi-Protection Face Mist SPF 30 PA++

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ СПФ30

ВЕГАНСКО

Skin Defence Multi-Protection Face Mist SPF 30 PA++

ЗАШТИТА ОД СОНЦЕ СПФ30

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Чуствувајте се слободни со овој ултра лесен и високо заштитен спреј за лице со SPF30 PA ++ кој ја штити кожата од штетните УВА и УВБ зраци и честичките од загадувањето. Спрејот како облак формира невидлив заштитен слој без да ја остави кожата да се чувствува леплива и масна. Збогатен со екстракт од црвени алги и витамин Ц, мистот помага да се осветли изгледот на вашата кожа за сјаен изглед. Толку лесен за употреба кога сте во движење, што помага да се заштити вашата кожа без да ја уништи вашата шминка за авантура.

 

 • Спреј за лице со SPF30 PA +++
 • Против загадување 
 • Лесен за користење
 • Дерматолошки тестирано
 • Погоден за сите типови на кожа
 • Некомедоген
 • Збогатен со масло од зелена салата од Намибија
 • 100% вегански

Витамин Ц. Ние користиме витамин Ц (аскорбинска киселина, ако се чувствувате фенси) за да и помогнеме на кожата да се чувствува убаво и сјајно.

 

Екстракт од Црвени Алги. Ние ја користиме оваа состојка во нашите производи за нега на кожата поради неговата содржина на витамин Ц. Таа им помага на нашите производи за вашата кожа да изгледа посветла.

 

Масло од Marula. Дрвото на Marula е свето во Африка и неговите пресувани семиња произведуваат специјално масло кое природно ја омекнува кожата.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

 1. Користете Multi-Protection Face Mist SPF 30 PA++ наутро на чиста и сува кожа пред да нанесете шминка.
 2. Добро протресете пред употреба.
 3. Повлечете ја косата наназад, затворете ги очите и усните.
 4. Нанесете обилно – испрскајте 7-8 спрејови на лицето од 20 см (8 инчи).
 5. Чувајте ги очите затворени околу 5 секунди по нанесувањето.
 6. Втријте го и оставете го 15-20 минути пред да се нашминкате.
 7. Повторно нанесувајте барем на секои 2 часа со посипување преку шминка за да и помогнете на вашата кожа да остане заштитена во текот на денот.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Skin Defence Multi-Protection Face Mist SPF 30 PA++

Алкохол денат., хомосалат, октокрилен, етилхексил метоксицинамат, бутил метоксидибензоилметан, диизопропил адипат, етилхексил салицилат, акрилат / оксилакриламид кополимер, парфем / мирис / мирис, тетрафлуларбатил, сончев проток / тетрафлулаербатил Екстракт од Палмарија Палмата, БХТ, Лимонен, Цитронелол, Гераниол.

My Review for Skin Defence Multi-Protection Face Mist SPF 30 PA++

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.