The Body Shop Macedonia

Sheer Touch Lip & Cheek Tint

12 ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

МНОГУФУНКЦИОНАЛНА БОЈА

ВЕГАНСКИ СЕРТИФИЦИРАН

Sheer Touch Lip & Cheek Tint

12 ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

МНОГУФУНКЦИОНАЛНА БОЈА

ВЕГАНСКИ СЕРТИФИЦИРАН

0/5
0 Мисли

Подарете им на вашите усни и јаболчници природна, интензивна боја и 12-часовна хидратација со кармин и проѕирно руменило со нашиот течен производ. Комбинација од две функции во мало, едноставно пакување со мек и удобен апликатор.

Нанесете го директно на вашите усни и изненадете се од природната боја и долготрајноста. Препорачуваме да го користите пред сјај за усни. За да нанесете на јаболчниците, користете ги врвовите на прстите, почнувајќи со пудрата или BB кремот.

Збогатена со органско алое вера од Заедницата за фер трговија во Мексико, формулата Sheer Liquid Lipstick and Blush се лизга без напор, оставајќи ги усните и јаболчниците нежни, меки и хидрирани без чувство на лепливост.

Го тестиравме овој прозрачен течен кармин и руменило на 104 луѓе од различен пол, старосна група, како и тонови на кожа за да се осигураме дека производот функционира подеднакво добро за секого. По првото нанесување: 79% сметаат дека производот е пријатен за носење на усните и јаболчниците поради својата нелеплива текстура, 76% се согласуваат дека производот дава убава интензивна боја која може да се надградува, 82% од клиентите велат дека проѕирниот течен кармин и руменилото лесно се отстрануваат во рутината за чистење на шминка.

Овој производ доаѓа во пакување кое може да се рециклира*, направено од рециклирано стакло. Ова овозможува секогаш кога се грижите за вашата убавина, да покажете грижа и љубов кон планетата. *Ве молиме отстранете ја етикетата пред рециклирање. Капачето и апликаторот не се рециклираат поради комбинацијата на материјали.

 • Течен кармин и руменило
 • Со 12 часа хидратација
 • Лесна и нелеплива формула
 • Збогатен со Алое Вера произведено во рамките на програмата за фер трговија на заедницата во Мексико
 • Направен од 85% состојки од природно потекло
 • Погоден за сите типови на кожа, вклучително и чувствителна кожа
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Стаклено шише кое може да се рециклира*
Исчисти

Начин на употреба

 1. Нанесете прецизно на усните и јаболчниците со помош на апликаторот.
 2. Разнесете со врвовите на прстите.
 3. Течниот кармин и руменилото не се симнуваат толку лесно како стандардната шминка. Подолго трае на нанесените места и со него можете да сметате на боја која трае цел ден.
 4. Повторете ја апликацијата за да го зголемите интензитетот.
 5. Не заборавајте да ги измиете рацете ако производот сте го нанеле со прстите.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Sheer Touch Lip & Cheek Tint

Aqua/Water/Eau, Copernicia Cerifera Cera/Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax/Cire de Carnauba, Helianthus Annuus Seed Wax/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Wax, Acacia Senegal Gum, Stearic Acid, Palmitic Acid, Pentylene Glycol, Propanediol, Olea Europaea Oil Unsaponifiables/Olea Europaea (Olive) Oil Unsaponifiables, Cocos Nucifera Oil/Cocos Nucifera (Coconut) Oil,Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Sodium Hydroxide, Xanthan Gum, Rhus Verniciflua Peel Cera, Shorea Robusta Resin, Mica, Tocopherol, Arachidic Acid, Myristic Acid, Oleic Acid [+/-CI 77499/Iron Oxides, CI 77492/Iron Oxides, CI 77491/Iron Oxides, CI 77891/Titanium Dioxide].

My Review for Sheer Touch Lip & Cheek Tint

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.