The Body Shop Macedonia

Shea Shower Cream

ВЕГАНСКО

ЗА МНОГУ СУВА КОЖА

ЈАТКАСТ МИРИС

Shea Shower Cream

ВЕГАНСКО

ЗА МНОГУ СУВА КОЖА

ЈАТКАСТ МИРИС

0/5
0 Мисли

Хидрирајте и исчистете го вашето прекрасно тело со нашиот шеа крем за туширање.

Сега сертифициран од Веганското друштво и направен од 91% состојки добиени од природно потекло, вклучувајќи го и рачно изработениот шеа путер од Заедницата за фер трговија од Гана, нашата купка за туширање ја прави кожата мека, прочистена и хидрирана. Има топол, смирувачки мирис на орев.

Наменет за сува кожа, за време на сапунирањето се претвора од богата кремаста текстура во исклучително мека, богата пена. Шишето може да се рециклира и е направено од 100% рециклирана пластика, вклучувајќи и рециклирана пластика од Заедницата за фер трговија, собрана од улиците на Бангалор, Индија. Можете да го рециклирате дури и капачето! Грижете се за нашата планета, додека се грижите и за вашето тело!

 

  • Купка за туширање
  • Идеална за сува кожа
  • Кожата ја остава мека, хидрирана и прочистена
  • Топол, јаткаст мирис
  • 91% состојки од природно потекло
  • Сега сертифициран од веганското друштво
  • Дерматолошки тестирано

 

Исчисти
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Shea Shower Cream

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Coco-Glucoside, Acrylates Copolymer, Parfum/Fragrance, Kaolin, Citric Acid, Sodium Chloride, Sodium Benzoate, Sodium Gluconate, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Sodium Hydroxide, Linalool, Coumarin, Denatonium Benzoate, Caramel, CI 15985/Yellow 6.

My Review for Shea Shower Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.