The Body Shop Macedonia

Shea Lip Butter

Shea Lip Butter

0/5
0 Мисли

Богатиот балзам за усни регистриран од Веганското друштво кој се топи во вашите усни, оставајќи ги да се чувствуваат меки и мазни. Има мал сјај и суптилен мирис. За суви усни.

Ги храни и штити вашите усни, оставајќи ги веднаш да се чувствуваат меки, мазни и интензивно хидрирани. На усните им дава лесен сјај со природен изглед и суптилен топол мирис. Заситен со шеа путер на Заедницата за Фер Трговија, кој ги поддржува локалните заедници на производители и локалниот биодиверзитет, како и ги хидрира и кондиционира вашите усни.

Не само што Shea путерот за усни е направен од 98% природни состојки, туку и амбалажата е 100% рециклира*.

Исчисти

Начин на употреба

Користејќи чист прст, нанесете мала количина на усните толку често колку што е потребно. Може да се носи самостојно или под кармин.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Shea Lip Butter

My Review for Shea Lip Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.