The Body Shop Macedonia

Shea Intense Repair Shampoo

ЗА СУВА И МНОГУ СУВА КОСА- СКЛОНА КОН КРШЕЊЕ

ВЕГАН

Shea Intense Repair Shampoo

ЗА СУВА И МНОГУ СУВА КОСА- СКЛОНА КОН КРШЕЊЕ

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Подарете ѝ многу љубов на вашата многу сува коса склона на кршење со нашиот најдобар шампон досега за oбновување на косата.

Сега сертифициран од веганското здружение и направен од 92% природни состојки, вклучувајќи и шеа путер од Заедницата за фер трговија од Гана, нашиот шампон со мирис на јаткасти плодови помага да се зајакне косата и да се намали кршењето. Ја враќа влажноста на косата и ја прави поздрава, освежена и интензивно негувана.*

Направен од вегански протеини од свила, користете го нашиот шампон од шеа путер како дел од нашата рутина шеа во 3 чекори за да помогнете во обновување на косата од внатре кон надвор.*

Нашиот вегански шампон доаѓа и во шишиња направени со 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за фер трговија собрана од улиците на Бенгалуру, Индија, затоа правете добро за себе и за планетата.**

*Се постигнува со користење на целосниот режим на шампон, регенератор и маска. Видливо ја обновува косата. Маската за коса доаѓа наскоро. Останете во тек за достапноста. ** Капакот не е направен од рециклирана пластика.

 • Нежен шампон за чистење
 • Совршен за сува и многу сува коса склона кон кршење
 • Помогага во обновување и надополнување на косата со влажност*
 • Помага во зајакнување на косата и намалување на кршењето*
 • Косата изгледа и се чувствува поздрава*
 • Направен од 92% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија.

Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Намокрете ја косата.
 2. Нежно масирајте мала количина шампон.
 3. Направете голема пена од коренот до краевите.
 4. Исплакнете темелно, а потоа нанесете го нашиот регенератор Shea Intense Repair Conditioner.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Shea Intense Repair Shampoo

Аква/вода/вода, натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, глицерил хидроксистеарат, натриум хлорид, глицерил каприлат/капрат, натриум бензоат, стеаринска киселина, парфем/мирис, поликватерниум-7, натриум глицерил-корисолиминат, Parkii путер/Butyrospermum Parkii (шеа) путер, коко-глукозид, линалол, глицерин, кумарин, бензоева киселина, sr-пајак полипептид-1, 1,2-хександиол, каприлил гликол, карамел, CI 156 159.

My Review for Shea Intense Repair Shampoo

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.