The Body Shop Macedonia

Shea Intense Repair Conditioner

ЗА СУВА И МНОГУ СУВА КОСА

ВЕГАН

СКЛОНА КОН КРШЕЊЕ

Shea Intense Repair Conditioner

ЗА СУВА И МНОГУ СУВА КОСА

ВЕГАН

СКЛОНА КОН КРШЕЊЕ

0/5
0 Мисли

Подарете ѝ љубов на многу сувата коса склона кон кршење со нашиот најдобар досега регенаратор Shea Intense Repair Conditioner.

Сега сертифициран од веганското здружение и направен со 96% природни состојки, вклучително и шеа путер од Заедницата за фер трговија од Гана, нашиот регенератор со мирис на јаткасти плодови помага да се зајакне косата и да се намали кршењето.* Па дури и ја надополнува сувата коса со влашост за да се чувствуваат поздрава. интензивно хранета и попослушна.*

Направен со вегански свилен протеин, користете го нашиот регенератор со путер како дел од нашата рутина Шеа во 3 чекори за да помогнете во обновување на косата од внатре кон надвор.*

Нашиот регенератор доаѓа и во шишиња направени со 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за фер трговија, собрана од улиците на Бенгалуру, Индија, затоа правете добро за себе и за планетата.**

*Се постигнува со користење на целосниот режим на шампон, регенератор и маска. Видливо ја обновува косата. Маската за коса доаѓа наскоро. Останете во тек за достапноста.

** Капакот не е направен од рециклирана пластика.

 • Интензивно хранлив регенератор
 • Совршен за сува и многу сува коса склона на кршење
 • Помогага во обновување и надополнување на косата со влажност*
 • Помага во зајакнување на косата и намалување на кршењето*
 • Косата се чувствува поздрава и попослушна*
 • Направен од 96% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија.

Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Нанесете количество регенератор со големина на орев на влажна, чиста коса.
 2. Работете од корен до врв, масирајте го скалпот и косата додека не се целосно покриени.
 3. Исчешлајте ја косата со нашиот чешел за отплеткување.
 4. Оставете ја минута или две.
 5. Исплакнете темелно.
 6. Еднаш неделно, следете ја нашата маска за надополнување на косата.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Shea Intense Repair Conditioner

Аква/вода/вода, цетеарил алкохол, цетримониум хлорид, путер бутироспермум паркии/бутироспермум паркии (шеа) путер, лецитин, масло од Кокос нуцифера/масло од Кокос нуцифера (кокосово), пантенол, феноксицел, хидрокситлим Хлорид, Линалол, с.р.-пајак полипептид-1, кумарин, 1,2-хександиол, каприлил гликол, натриум хидроксид, лимонска киселина, карамела, CI 19140/жолта 5.

My Review for Shea Intense Repair Conditioner

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.