The Body Shop Macedonia

Shea Hair Mask

ЗА СУВА И МНОГУ СУВА КОСА

ОШТЕТЕНА КОСА

ВЕГАНСКО

Shea Hair Mask

ЗА СУВА И МНОГУ СУВА КОСА

ОШТЕТЕНА КОСА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Пружете и љубов на вашата сува и оштетена коса со нашата маска за интензивно обновување на косата со шеа путер.

Секоја капка од овој маслен материјал сега е сертифицирана од Веганското друштво и е направена со 95% природни состојки, вклучително и рачно изработен шеа путер од Гана, кокосово масло од Заедницата за фер трговија од Самоа и органско маслиново масло од заедницата фер трговија од Италија.

Масирајте ја оваа маска за коса со мирис на орев и оставете ја да се стопи во секое праменче. Тоа помага да се зајакне косата, да се намали кршењето и оштетените врвови.* Дури помага и во хидратација и потхранување на сувата коса.

Направена од вегански свилен протеин, нанесете обилна количина еднаш неделно како дел од нашата рутина во 3 чекори за да помогнете во обновување на косата од внатре кон надвор.*

Нашата маска за коса доаѓа и во кутија направена со 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за фер трговија собрана од улиците на Бенгалуру, Индија.

*Се постигнува со користење на целосниот режим на шампон, регенератор и маска. Видливо ја обновува косата.

** Капакот не е направен од рециклирана пластика.

 • Интензивна маска за обнова на косата
 • Совршена за сува и многу сува коса склона на кршење
 • Косата се чувствува интензивно нахранета*
 • Помогага да се намали кршењето и оштетените врвови
 • Косата се чувствува посилна и полесно се чешла*
 • Направено со 95% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

 1. Еднаш неделно по миењето со шампон, рамномерно распоредете голема количина маска за коса низ коса исушена со пешкир од корен до врв.
 2. Исчешлајте ја косата со нашиот чешел за отплеткување.
 3. Оставете ја 5-10 минути.
 4. Исплакнете со топла вода.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Shea Hair Mask

Aqua/Вода/Eau, Butyrospermum Parkii путер/Butyrospermum Parkii (Shea) путер, цетеарил алкохол, цетил алкохол, глицерин, Cocos Nucifera масло/Cocos Nucifera (кокосово) масло, Olea Europaea Fruit Olearom, Olea Europaea Fruit Olearom, Путер од семе од какао/Теоброма Путер од семе од какао (какао), бензил алкохол, дистеароилетил Димониум хлорид, парфем/мирис, феноксиетанол, цетеарил оливат, цетримониум хлорид, сорбитан оливат, пантенол, цитрична киселина пропилемилориум, хидроглицетал Дисуцинат, линалол, натриум хидроксид, кумарин, sr-пајак полипептид-1, 1,2-хександиол, каприл гликол, CI 19140/жолта 5, CI 15985/жолта 6.

My Review for Shea Hair Mask

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.