The Body Shop Macedonia

Shea Body Scrub

ШЕЌЕРЕН ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО

МНОГУ СУВА КОЖА

ВЕГАНСКО

Shea Body Scrub

ШЕЌЕРЕН ПИЛИНГ ЗА ТЕЛО

МНОГУ СУВА КОЖА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Ексфолирајте го телото до свиленкаста мазност со нашиот пилинг за тело со шеа.

Направен од 95% природни состојки, вклучувајќи и шеа путер на Заедницата за Фер Трговија од Гана, нашиот пилинг за тело збогатен со шеќер ги отстранува мртвите клетки на кожата и ја остава многу сувата кожа да се чувствува мека, еластична и хидрирана.

Овој нежен пилинг доаѓа во пакување што може да се рециклира, направено од 100% рециклирана пластика, вклучувајќи ја и рециклирана пластика од Индија на Заедницата за Фер Трговија. Тоа значи дека во исто време и ја сакате планетата Земја и го ексфолирате телото!

  • Идеален за многу сува кожа
  • Ја прави кожата мека и негувана
  • Нежен, јаткаст мирис
  • Направено од 95% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете на сува или влажна кожа во кружни движења.
  2. Интензивно го прочистува, регенерира и ексфолијара телото.
  3. Исплакнете
  4. Вашата кожа сега е спремна за понатамошна нега и разубавување
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Shea Body Scrub

Sodium Chloride, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Ricinus Communis Seed Oil/Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Sucrose, Silica, Glycine Soja Oil/Glycine Soja (Soybean) Oil, Parfum/Fragrance, Phenoxyethanol, Tocopherol, Linalool, Coumarin, Citric Acid, CI 77891/Titanium Dioxide.

My Review for Shea Body Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.