The Body Shop Macedonia

Shea Body Butter

ЗА МНОГУ СУВА КОЖА

ВЕГАН

НОВО!

Shea Body Butter

ЗА МНОГУ СУВА КОЖА

ВЕГАН

НОВО!

0/5
0 Мисли

Сакајте и негувајте ја сувата кожа како никогаш досега со нашиот подобрен Shea путер за тело.

Сега направен со 96% природни состојки, вклучувајќи и рачно изработен шеа путер од Заедницата за фер трговија од Гана и органско масло од бабасу од Заедницата за фер трговија од Бразил, нашиот хидратантен путер за тело остава исклучително сувата кожа да се чувствува мека, мазна и негувана со 96 часовна хидратација. Дури и ви дава природен сјај.

Овој интензивно кремаст путер доаѓа во амбалажа што може да се рециклира, со алуминиумски капак и пакување направено од 100% рециклирана пластика од Заедницата за фер трговија од Индија. Со секое галење на вашето сакано тело, ќе ја сакате и нашата планета.

Нанесете го овој нелеплив, хидратантен путер умерено или великодушно. Сериозно. Да се ​​сакаш себеси никогаш не излегува од мода! 

 • Навлажнувачки путер за тело
 • Идеален за многу сува кожа
 • Ја храни и заштитува кожата и обезбедува 96 часовна хидратација
 • Мириса свежо
 • Направен од 96% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Дерматолошки тестиран

Какао Путер

Овој легендарен природен путер доаѓа од растението какао и се топи во кожата на телесна температура за да ја остави кадифено мазна.

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија. 

Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Бабасу Масло од Заедницата за фер трговија

Едно од најхидратантните масла во природата, бабасу е преполно со природна добрина, оставајќи ја кожата мека и мазна.

Исчисти

Начин на употреба

 1. Исушете ја кожата со пешкир по чистење и пилинг.
 2. Нанесете ја саканата количина путер за тело.
 3. Умерено или великодушно нанесете го врз кожата.
 4. Подарете им дополнителна љубов на сувите делови како колената, лактите и стапалата.
 5. Почекајте неколку минути да се впие пред да се облечете.
 6. Чувствувајте се хидрирани, мазни и нежни.
 7. Сакајте и негувајте ја вашата кожа еднаш дневно.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Shea Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Glycerin, Cetearyl Glucoside, Triethyl Citrate, Orbignya Oleifera Seed Oil, Dimethicone, Oryza Sativa Bran Wax/Oryza Sativa (Rice) Bran Wax, Phenoxyethanol, Sodium Stearoyl Glutamate, Parfum/Fragrance, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, Tocopherol, Citric Acid, Linalool, Coumarin, Alpha-Isomethyl Ionone, Limonene, Caramel, CI 19140/Yellow 5.”

My Review for Shea Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.