The Body Shop Macedonia

Ginger Anti-dandruff Shampoo

ЗА КОСА СО ПРВУТ

ВЕГАН

Ginger Anti-dandruff Shampoo

ЗА КОСА СО ПРВУТ

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Кажете им збогум на трагите од првут на рамената и поздравете ја новата и здрава коса. Нашиот најпродаван шампон против првут со ѓумбир сега е посилен од кога било.

Вегански и направен со 90% природни состојки, вклучително есенцијално масло од ѓумбир, кора од бреза и екстракти од кора од бела врба, нашиот шампон помага да се расчистат снегулките, да се смири и да се ребалансира кожата на скалпот. Нема повеќе суво чешање.

Нашиот шампон го отстранува првутот, ја смирува и балансира сувата и иритирана кожа. Овој шампон сега е достапен во пакување направено со 100% рециклирана пластика собрана на улиците на Бенгалуру, Индија, добиена од заедницата за фер трговија, па затоа е добар за вашата коса но и за вашата планета. **

*Резултатот се постигнува кога се користи како комплетна рутина на шампон, регенератор и серум. Видливо ја обновува косата. ** Капакот не е направен од рециклирана пластика.

  • Шампон против првут
  • Совршен за сув и иритиран скалп
  • Помага да се отстрани првутот
  • Го смирува скалпот
  • Направен од 90% состојки од природно потекло
  • Сертифициран од Веганското друштво
Исчисти

Начин на употреба

  1. Намокрете ја косата
  2. Нежно масирајте со мала количина шампон
  3. Направете голема пена од коренот до врвот
  4. Исплакнете темелно и потоа нанесете го нашиот регенератор за нега на скалпот со ѓумбир.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Ginger Anti-dandruff Shampoo

Аква/вода/вода, натриум лаурет сулфат, кокамидопропил бетаин, пироктон оламин, натриум хлорид, лимонска киселина, пантенол, натриум бензоат, полисорбат 20, пропилен гликол, натриум глуконат, диметикон пропил пинексинелилат, диметикон пропил пинексинелилат, ПП, Екстракт од кора од Саликс Алба/Екстракт од кора од Саликс Алба (врба), парфем/мирис, линалол, лимонен, екстракт од кора од бетула алба, масло од корен од зингибер офцинале/масло од корен од ѓумбир, цитронелол, цитралкохолол, изопропилс -Spider Polypeptide-1, 1,2- Hexanediol, Caprylyl Glycol.

My Review for Ginger Anti-dandruff Shampoo

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.