The Body Shop Macedonia

CBD Skin Soothing Kit

Подарок за нега на кожа

Смирете ја сувата кожа

CBD Skin Soothing Kit

Подарок за нега на кожа

Смирете ја сувата кожа

0/5
0 Мисли

Обезбедете ѝ сериозно разгалување на сува, под стрес на кожата со помош на нашиот комплет за смирување на кожата CBD. *

Масирајте со нашето масло за лице за да ја оставите кожата да се чувствува еластична и смирена (потребни се само неколку капки). Нанесете го нашиот хидратантен крем за да помогнете во обновувањето на нивото на хидратација и да и дадете на кожата малку сјај.

Направени со природни извори на CBD и масло од семе од коноп, нашата рутина во 2 чекори е совршен подарок за ентузијастите за нега на кожата.

* Ја класифицираме под стрес кожата како кожа која чувствува непријатност од дехидрација, сувост, губење на сјајот и пад на целокупниот изглед.

  • Регенерирачко масло за лице со CBD 30ml
  • Хидратантна крема со CBD 50ml

Масло од Семе од Коноп

Сигурно сте слушнале за маслото од коноп, познато и како масло од канабис сатива. Познат е по високото ниво на хидратација.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Наутро и навечер ставете 4-5 капки масло на дланка.
  2.  Со прстите нанесете го маслото во мали капки на исчистената кожа на лицето, избегнувајќи го пределот околу очите.
  3.  Нежно намачкајте го маслото на лицето, користејќи ја целата површина на рацете.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

CBD Skin Soothing Kit

My Review for CBD Skin Soothing Kit

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.