The Body Shop Macedonia

Vitamin E Overnight Serum-In-Oil

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

24 ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

Vitamin E Overnight Serum-In-Oil

ЗА СИТЕ ТИПОВИ НА КОЖА

24 ЧАСОВНА ХИДРАТАЦИЈА

0/5
0 Мисли

Серум? Масло за лице? Наречете го и двете. Овој сèопфатен засилувач ќе ви помогне да ја негувате, смирите и надополнувате вашата кожа додека спиете.

Нашиот ноќен серум со Витамин Е е мега-хидратантен крем. Ја има сета ефикасност и моќ на серум во комбинација со хидратантно чувство на масло за лице. Тоа е динамичното дуо кое ви помага да постигнете блескава кожа со здрав изглед. Кога ќе спиете, ќе уживате во најслаткиот сон знаејќи дека ќе се разбудите со сјајна кожа, благодарение на овој серум со Витамин Е и неговата 24-часовна хидратантна моќ. Тоа е лесно, без масно масло од витамин Е за вашето лице и веднаш се впива, пред вашата глава да се спои со перницата – совршено ако го сакате чувството на надополнета кожа, но уште повеќе го сакате вашиот сон за убавина (еј, и ние).

Збогатен со многу добри состојки како Витамин Е за кожа, масло од сусам од Заедницата за Фер Трговија од Никарагва и масло од пченица.

Повелете, заљубете се во нашиот хранлив ноќен серум со Витамин Е и сите негови неверојатни придобивки. Ветуваме дека ќе ве опсипува со многу љубов.

 

  • Погоден за сите типови кожа
  • Збогатен со Витамин Е и масло од семе од сусам на Заедницата за Фер Трговија
  • Ја смирува кожата преку ноќ
  • 24 часа зголемена хидратација
  • Не е мрсен, брзо се апсорбира, ултра лесен

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Масирајте 2 или 3 капки серум со Витамин Е по целото лице и врат по миењето.
  2. Следете ја нашата ноќна крема со Витамин Е за уште помека кожа и легнте.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Vitamin E Overnight Serum-In-Oil

Каприлен триглицерид / Каприк, дикаприлил карбонат, пченично масло / Triticum Vulgare, масло од сладок бадем / Prunus Amygdalus, сончогледово масло / Helianthus Annuus, масло од сусам / Sesamum Indicum, Simmondsia Chinensis масло од семе, Gerrealyanilia , Линалол, Лимонен, цитронелол, токоферол, бензил салицилат, еугенол, цитрал, анисил алкохол, лимонска киселина.

My Review for Vitamin E Overnight Serum-In-Oil

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.