The Body Shop Macedonia

Seaweed Oil-Control Gel Cream

БАЛАНСИРА И МАТИРА

ЗА КОМБИНИРАНА И МРСНА КОЖА

ВЕГАН ПРОИЗВОД

Seaweed Oil-Control Gel Cream

БАЛАНСИРА И МАТИРА

ЗА КОМБИНИРАНА И МРСНА КОЖА

ВЕГАН ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Нашиот гел за контрола на маслото од алги е вашиот свилен спасител од валканото лице и вишокот маснотии. Совршен за комбинирани и мрсни типови на кожа, помага да се врати рамнотежата на вашата кожа, правејќи ја свежа, хидрирана и поматна. Нашиот гел за контрола на маслото од алги претставува нешто најблиску до тоа да се биде на море, без всушност да се биде таму. Исполнет е со алги од Ирска. Со други зборови: уживате во сите благодети на морските алги без да се заплеткате во неа.

Кога станува збор за избор на мрсна крема за лице или кој било друг производ за нега на мрсна кожа, важно е да најдете нешто што е лесно без создавање вишок маснотии. Не грижете се, кремот за морски алги The Body Shop ви го чува грбот. Овој мал скапоцен бисер инспириран од морето е еден од нашите бестселери поради неговата способност да помогне во балансирање на вишокот маснотии на кожата и да и даде поматен финиш. Тоа е исто така само мала, но силна капка во океанот кога ќе ја откриете целата наша палета за нега на алги.

  • Совршено погоден за комбинирана и мрсна кожа.
  • Исполнет со алги
  • Ултра лесен
  • Помага да се балансира вишокот на маснотии и да се добије мат изглед на вашата кожа

Морски алги. (ирски мов, поточно) е алга што ја додаваме во нашите производи од алги.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Нежно исчистете ја кожата со нашиот гел за чистење со морски алги.
  2. Време е за тонер! Ревитализирајте ја кожата со тонер за балансирање со масло од морско алги.
  3. Сега нежно нанесете го нашиот гел за контрола на маслото од алги по целото лице и вратот.
  4. Чувајте ја кожата колку што е можно свежа со маска за лице двапати неделно. Зошто да не ја пробате нашата маска од глина за балансирање со масло од морски алги.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Seaweed Oil-Control Gel Cream

Вода, изододекан, глицерин, скроб/тапиока скроб, хидрогенизиран тетрадеценил/метилпентадецен, полиметил метакрилат, диметикон, феноксиетанол, полисорбат 60, каприл гликол, карбомер, токоферил ацетат-10 буутолицер. Гликол, масло од сусам/ сусам индикум, масло од соја/ глицин соја, екстракт од фукус везикулозус, натриум хидроксид, парфем, динатриум EDTA, пентилен гликол, полиметилсилсескиоксан, цинк глуконат багрем, сенегал гума за џвакање, ксандроглиантелент, Гликол алгинат, бензил салицилат, бензил алкохол, хидролизиран алгин, серин, натриум стеарат, цинк сулфат, лимонска киселина.

My Review for Seaweed Oil-Control Gel Cream

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.