The Body Shop Macedonia

British Rose Body Gel-Scrub

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

ЦВЕТЕН МИРИС

British Rose Body Gel-Scrub

ЗА БЕЗЖИВОТНА КОЖА

ЦВЕТЕН МИРИС

0/5
0 Мисли

Прекрасен гел пилинг за тело со вистински ливчиња од роза. Наполнет со екстракт од британска роза, без напор се топи во кожата и нежно ја чисти за да открие помека, посвежа кожа.

  • Открива помека и посвежа кожа
  • Свежа гел текстура
  • Со вистински ливчиња од роза
  • Со рачно набрани британски рози

Екстракт од роза

Има ли нешто покласично од букет рози? Ние користиме екстракт од англиски рози за нивниот неверојатно сладок мирис.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Нанесете на влажна кожа со кружни движења.
  2. Исплакнете темелно.
  3. За најдобри резултати користете 2-3 пати неделно. За да направите кожата да се чувствува уште помека како ливчиња, користете Instant Glow Body Essence или British Rose Instant Glow Body Butter на кожа исушена со пешкир.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

British Rose Body Gel-Scrub

Вода, глицерин, масло од хидрогенизирана смола PEG-40, прав од кора Juglans Regia, парфем, полисорбат 20, бензил алкохол, феноксиетанол, каприлил гликол, целулоза ацетат, мед, акрилат / C10-30 алкилдериум акрилат, крос , бензофенон-3, бутил метоксидибензоилметан, динатриум EDTA, лимонен, PEG-30 диполихидроксистеарат, тридецет-6, цитронелол, гераниол, екстракт од роза, линалол, денатониум бензоат, лимонска киселина, натриум бензоат CI010,

My Review for British Rose Body Gel-Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.