The Body Shop Macedonia

Peppermint Reviving Pumice Foot Scrub

СВЕЖО ЕКСФОЛИРАЊЕ

ЗА АКТИВНИ НОЗЕ

ВЕГАН

Peppermint Reviving Pumice Foot Scrub

СВЕЖО ЕКСФОЛИРАЊЕ

ЗА АКТИВНИ НОЗЕ

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

За стапала со голема километража – еве ја потребната љубов и грижа – нашиот пилинг за стапала Peppermint Reviving Pumice Foot Scrub. Го отстранува задебелувањето на кожата и сувите дамки, обезбедувајќи освежување и енергија на активните стапала и уморните прсти.

Без разлика дали одите по тротоар или трчате по лентата за трчање, сигурно сте забележале колку ви се заморуваат стапалата. Домот на 200.000 нервни завршетоци, тие се исклучително чувствителни и им треба постојана грижа во форма на нашиот пилинг од нане!

Затоа, ајде да ги прославиме стапалата и сјајната мента заедно со нашиот пилинг збогатен со ревитализирачка комбинација – есенцијално масло од пеперминт и вулкански гранули идеални за пилинг. Дејствува на тврдата кожа на стапалата и дава виталност на болните и уморни стапала. Со цел вашите стапала да се чувствуваат освежени и подготвени за нови предизвици, почестете ги со пилинг во топла вода и така додека целосно не закрепнат.

 • Ладен пилинг на стапалата
 • Ги освежува и смирува и најуморните стапала
 • Обезбедува грижа за активните стапала како на професионалните спортисти
 • Благо и сензуално есенцијално масло од пеперминт од Англија
 • Свеж мирис на пеперминт кој ги радува сите сетила

Етерично Масло од Пеперминт. Од свежа англиска мента, нашето есенцијално масло природно освежува, затоа го дава тоа прекрасно, ладење на кожата

Морска пена. Морската пена е минерален камен од вулканска лава, а неговите ексфолирачки супермоќи ја прават цврстата кожа помека.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

 1. Ставете ги вашите уморни, стврднати стапала во топла вода за да омекнат.
 2. Извадете ја саканата количина од нашиот пилинг за стапала Peppermint Reviving Pumice Foot Scrub и нанесете го директно на стапалата.
 3. Вдишете длабоко и почнете да ги масирате стапалата со кружни движења.
 4. Продолжете…повторете го процесот со другата нога.
 5. Исплакнете ги стапалата со топла вода.
 6. Пробајте го нашиот лосион за стапала Peppermint Cooling Foot Lotion за дополнителна хидратација по пилингот.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Peppermint Reviving Pumice Foot Scrub

Вода, вулкански камен, натриум лаурет сулфат, литиум магнезиум натриум силикат, полисорбат 20, лаурил бетаин, бензил алкохол, феноксиетанол, акрилати/стеарт-20 метакрилат кополимер, парфем / мирис, калиум сортиум Натриум, натриум хидроксид, натриум лаурил сулфат, тетранатриум ЕДТА, лимонска киселина.

My Review for Peppermint Reviving Pumice Foot Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.