The Body Shop Macedonia

Hemp Hard-Working Hand Scrub

ЗЕЛЕНА АРОМА

ЗА СУВА КОЖА

Hemp Hard-Working Hand Scrub

ЗЕЛЕНА АРОМА

ЗА СУВА КОЖА

0/5
0 Мисли

Нашиот пилинг за Раце од Коноп е нежна ексфолијација плус голема хидратација. Лушпата од кокос и бадем нежно ги отстранува нечистотиите од сувата кожа, оставајќи ги вашите раце да се чувствуваат супер меки и мазни. Овој кремаст пилинг помага да се заштити природната влажност на вашата кожа и е збогатен со моќта на маслото од семе од коноп. Комбинирајте го со нашиот заштитник за раце од коноп Hemp Hand Cream за уште поголема доза на хидратација.

  • Помага да се заштити природната влажност на вашата кожа
  • Нежно ексфолирајте се 
  • Со масло од коноп од Франција и путер од какао од Гана
  • За ултра сува кожа
  • Веган
  • Комбинирајте го со нашиот заштитник за раце од коноп за врвна дуо хидратација

Масло од семе од коноп. Сигурно сте слушнале за маслото од коноп, познато и како масло од канабис сатива. Познат е по високото ниво на хидратација.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Масирајте мала количина од пилингот во рацете до една минута.
  2. Исплакнете со топла вода и нежно исушете.
  3. За дополнителна хидратација, следете со триење на нашиот заштитник за раце од коноп
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Hemp Hard-Working Hand Scrub

Вода, глицерин, цетеарил алкохол, миристил миристат, масло од семе од канабис сатива, каприл / триглицерид каприк, путер од семе од какао / какао Теоброма, глицерил стеарат, PEG-100 стеарат, прашок од лушпа Cocos Nucifera, восок од сончоглед / сончоглед. Соја, парфем / мирис, бензил алкохол, феноксиетанол, прашок од лушпа од сладок бадем / Prunus Amygdalus Dulucis, калиум сорбат, ксантанска гума, лимонска киселина, талк, CI 77288 / хром зелени оксиди, CI 2900 Oxides, CI 29, 174 O CI 77499 / Железни оксиди.

My Review for Hemp Hard-Working Hand Scrub

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.