The Body Shop Macedonia

Satsuma Shower Gel

ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ПРОИЗВОД

100% РЕЦИКЛИРАНО

ЗА ЧИСТА И СВЕЖА КОЖА

Satsuma Shower Gel

ВЕГЕТАРИЈАНСКИ ПРОИЗВОД

100% РЕЦИКЛИРАНО

ЗА ЧИСТА И СВЕЖА КОЖА

0/5
0 Мисли

Нашиот гел за туширање сатсума ви помага да се разбудите полни со енергија секое утро.

Со екстрактот од сатсума, покрај чистата кожа и енергичното будење, ќе имате корист и од оживувачки мирис за вашите сетила со ноти на сладок портокал и мандарина. 

Благодарение на неговата моќ за омекнување и чистење, гелот за туширање од мандарина е еден од најпродаваните на The Body Shop.

За мека кожа и луксузно капење, без да трошите многу, слободно пробајте ја магијата на гелот за туширање сатсума.

Сатсума масло. Нашите мандарини Satsuma ги набавуваме во Аргентина и ги цедиме за да произведеме есенцијално масло кое помага да се омекне и измазнува кожата.

Исчисти

Начин на употреба

 

  1. За туширање и за капење, извадете мала количина Satsuma гел за туширање.
  2. Масирајте по целата кожа.
  3. Откако вашата кожа е исчистена и има овошен мирис, исплакнете го гелот со многу вода.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Satsuma Shower Gel

Вода, натриум лаурет сулфат, глицерин, кокамидопропил бетаин, полисорбат-20, PEG-40 хидрогенизирано рицинусово масло, бензил алкохол, парфем, PEG¬ 120 метил гликоза дилоат, натриум хлорид, феноксиетанол, мемонеукцинфоат, полиоглицер , Екстракт од овошје од цитрус нобилис, глицин соја масло, бензофенон ¬4, хексил цинамал, бутил метоксидибензоилметан, динатриум EDTA, цитрал, фосфорна киселина, денатони бензоат, салицилна киселина, натриум дехидроацетат519, цилин, 519, цилин,

My Review for Satsuma Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.