The Body Shop Macedonia

Satsuma Shower Gel

СОЧНО И ОСВЕЖИТЕЛНО

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

Satsuma Shower Gel

СОЧНО И ОСВЕЖИТЕЛНО

ЗА СИТЕ ТИПОВИ КОЖА

ВЕГАНСКИ ПРОИЗВОД

0/5
0 Мисли

Освежете го и исчистете го вашето прекрасно тело со нашиот пенлив гел за туширање од мандарина.

Сега направен од 92% природни состојки, вклучувајќи и екстракт од мандарона и органска алое вера од Мексико од Заедницата за фер трговија, нашиот гел за туширање помага да се одржи кожата мека. Слатките ноти од портокал и мандарина даваат доза на освежување, мирисот е ист како кога лупите свежа и сочна мандарина.

Наменет за сите типови кожа, за време на сапунирањето се претвора од лесна гел текстура во богата, пенлива структура. Шишето може да се рециклира и е направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика од Заедницата за фер трговија, собрана од улиците на Бангалор, Индија. Можете дури  да го рециклирате и капачето! 

  • Гел за туширање
  • Идеален за сите типови кожа
  • Ја прави кожата мека, прочистена и освежена
  • Мириса сочно и освежително
  • 92% состојки од природно потекло
  • Сега сертифициран од Веганското друштво
  • Дерматолошки тестирано
Исчисти

Начин на употреба

Нанесете од гелот за туширање, направете пена и потоа исплакнете.

0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Satsuma Shower Gel

Aqua/Water/Eau, Sodium Laureth Sulfate, Glycerin, Decyl Glucoside, Cocamidopropyl Betaine, Coco- Betaine, Sodium Chloride, Citric Acid, Parfum/Fragrance, Sodium Benzoate, Limonene, Sodium Gluconate, Citrus Nobilis Fruit Extract/Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Citral, Denatonium Benzoate, Salicylic Acid, Sodium Dehydroacetate, CI 15510/Orange 4, CI 15985/Yellow 6.

My Review for Satsuma Shower Gel

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.