The Body Shop Macedonia

Satsuma Body Butter

ЗА НОРМАЛНА КОЖА

96Ч ХИДРАТАЦИЈА

ВЕГАНСКО

Satsuma Body Butter

ЗА НОРМАЛНА КОЖА

96Ч ХИДРАТАЦИЈА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Сакајте го и негувајте го вашето тело како никогаш досега со нашиот путер за тело од мандарина, подобар од кога било.

Сега направен од 96% природни состојки, вклучувајќи масло од семе од мандарина, рачно изработен шеа путер на Заедницата за фер трговија од Гана и масло од сусам на Заедницата за фер трговија од Никарагва, нашиот хидратантен путер ја остава вашата кожа мека, мазна и негувана со 96 часовна хидратација. Дури и ви дава природен сјај.

Овој интензивно кремаст путер со солена миризба сега доаѓа во пакување што може да се рециклира со алуминиумски капак и пакување направено од 100% рециклирана пластика, вклучително и рециклирана пластика на Заедницата за фер трговија од Индија.

Нанесете го нашиот нелеплив, немрсен хидратантен путер умерено или великодушно. Сериозно. Да се ​​сакаш себеси никогаш не се било толку добро.

 • Хидратантен путер за тело
 • Идеален за нормална кожа
 • Ја храни и заштитува кожата со 96 часовна хидратација
 • Цитрусен мирис
 • Направен од 96% состојки од природно потекло
 • Сертифициран од Веганското друштво
 • Дерматолошки тестирано
Исчисти

Начин на употреба

 1. Исушете ја кожата со пешкир по чистење и пилинг.
 2. Нанесете ја саканата количина путер за тело.
 3. Умерено или великодушно масирајте го на кожата.
 4. Подарете им дополнителна љубов на сувите области како колената, лактите и стапалата.
 5. Почекајте неколку минути да се впие пред да се облечете.
 6. Чувствувајте се хранети, мазни и нежни.
 7. Сакајте и негувајте ја вашата кожа еднаш дневно. Откријте ја целата наша колекција за нега на тело од мандарина.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Satsuma Body Butter

Aqua/Water/Eau, Butyrospermum Parkii Butter/Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Theobroma Cacao Seed Butter/Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus Seed Oil/Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Cetyl Alcohol, Triethyl Citrate, Glyceryl Stearate, Limonene, Phenoxyethanol, Parfum/Fragrance, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Sesamum Indicum Seed Oil/Sesamum Indicum (Sesame) Seed Oil, Sodium Stearoyl Glutamate, Glyceryl Stearate Citrate, Xanthan Gum, Tocopherol, Citrus Unshiu Peel Oil, Citric Acid, Citral, Linalool, Citronellol.

My Review for Satsuma Body Butter

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.