The Body Shop Macedonia

Shea Soap

ЈАТКАСТ МИРИС

ВЕГАН

Shea Soap

ЈАТКАСТ МИРИС

ВЕГАН

0/5
0 Мисли

Овој сапун на база на зеленчук создава богата пена за кожа која се чувствува темелно исчистена. Шеа путерот од Заедницата за Фер Трговија од Гана ќе ве остави да се чувствувате помеки и похидрирани. Погледнете ја нашата целосна колекција на Shea.

 

  • Сапун
  • Чисти и храни
  • Не ја суши кожата
  • Мека кожа
  • Сапун на база на зеленчук
  • Сертифицирано одржливо палмово масло

Шеа Путер на Заедницата за Фер Трговија. 

Шеа Путерот е најбогатиот и најкремастиот од природните путери кој им помага на нашите производи да се шират по вашата кожа давајќи ви љубов и нега.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Пенете се под туш или при капење со кружни движења на кожата.
  2. Добро исплакнете по употреба.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Shea Soap

Натриум палмат (сурфактант), натриум дланка кернелат (површински актант), вода (растворувач), глицерин (навлажнувач), сорбитол (навлажнувач), киселина од палмово кернел (површински актант), парфем (мирис), шеа путер/ Butyrospermum parkii (омекнувач), линалол (Состојка за ароматизација), кумарин (состојка за арома), тетранатриум ЕДТА (редукционо средство), тетранатриум етидронат (редукционо средство), алфа-изометил јонон (состојка за арома), лимонен (состојка за арома), бутилфенил метилфенил-пролитол Состојка за арома), цитрал (состојка за арома), гераниол (состојка за арома), еугенол (состојка за арома), CI 77891 (боја), CI 77492 (боја), CI 77491 (боја).

My Review for Shea Soap

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.