The Body Shop Macedonia

Satsuma Soap

ЗА СУВА КОЖА

ЦИТРУСЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

Satsuma Soap

ЗА СУВА КОЖА

ЦИТРУСЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Направете пена од овој сапун од растителна основа за да создадете богата пена за кожата која се чувствува длабоко исчистена. Маслото од сатсума ќе направи да се осеќате нежно и хидрирано.

  • Сапун
  • Не ја суши кожата
  • Сатсума масло од Аргентина
  • Палмино масло добиено без штети на животната средина, сертифицирано
  • Мека пена 

Сатсума масло. Нашите мандарини Satsuma ги набавуваме во Аргентина и ги цедиме за да произведеме есенцијално масло кое помага да се омекне и измазнува кожата.

Овој продукт е моментално без залиха и недостапен.

Начин на употреба

  1. Пенете се под туш или при капење со кружни движења на кожата.
  2. Добро исплакнете по употреба.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Satsuma Soap

Натриум палмат, вода, натриум дланка кернелат, глицерин, сорбитол, кокос, екстракт од мандарина/ цитрус нобилис, парфем, лимонен, триетаноламин, хексил цинамал, етидронска киселина, тетранатриум ЕДТА, цитрал, метилпарабен натриум дехидроацетат55194, CI.

My Review for Satsuma Soap

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.