The Body Shop Macedonia

Strawberry Soap

ОВОШЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

Strawberry Soap

ОВОШЕН МИРИС

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Направете пена со овој сапун од растителна основа за да создадете богата пена за кожата која се чувствува темелно исчистена. Маслото од јагоди ќе ја остави кожата да се чувствув помека и хидрирана.

  • Сапун
  • Не ја суши кожата
  • Кожата е чиста и мека.
  • Богата пена
  • Сапун на база на зеленчук
  • Сертифицирано палмино масло кое не штети на животната средина

Масло од Семки од Јагоди и Екстракт од Сок. Ги пресуваме добрите делови од јагодите за да го направиме овој екстракт од масло за нашите производи.

Исчисти

Начин на употреба

  1. Користете го сапунот додека се туширате или се миете така што ќе го нанесете на кожата со кружни движења. 
  2. По употребата измијте ја кожата со многу вода.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Strawberry Soap

Натриум палмат, вода, натриум палма кернелат, глицерин, сорбитол, кокосова киселина, парфем, триетаноламин, сок од јагода/фрагарија веска, етидронска киселина, тетранатриум EDTA, лимонен, CI 14700, CI 17200.

My Review for Strawberry Soap

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.