The Body Shop Macedonia

Pink Grapefruit Soap

ЦИТРУСЕН МИРИС

ЗА СУВА КОЖА

ВЕГАНСКО

Pink Grapefruit Soap

ЦИТРУСЕН МИРИС

ЗА СУВА КОЖА

ВЕГАНСКО

0/5
0 Мисли

Втријте го овој сапун од цитрон во богата пена за кожа која се чувствува темелно исчистена. Маслото од семки од цитрон ќе ве остави да се чувствувате помеки.

  • Сапун
  • Чисти
  • Кожата се чувствува мека
  • Не ја суши кожата
  • Сапун на база на зеленчук
  • Богата пена
  • Масло од семки од розово грејпфрут
  • Сертифицирано еколошки палмово масло

Масло од семки од розово грејпфрут. Ние ги пресуваме семките од грејпфрут за да го извлечеме нивното есенцијално масло и да го додадеме во нашите свежи производи со вкус на сладок цитрус

Исчисти

Начин на употреба

1

  1. Користете го сапунот додека се туширате или се миете така што ќе го нанесете на кожата со кружни движења. 
  2. По употребата измијте ја кожата со многу вода.
0 / 5
Перформанси
Квалитет
Вредност

There are no reviews yet. Be the first one to write one.

Shopping Cart

Состојки

Pink Grapefruit Soap

Натриум палмат, вода, натриум палма кернелат, глицерин, сорбитол, кокосова киселина, парфем, триетаноламин, лимонен, линалол, масло од слатко семе од портокал/ Citrus Aurantium Dulcis, масло од семки од грејпфрут/ Citrus Paradisi, тетрамалаксирал CED, , Натриум хлорид, натриум сулфат, CI 14700, CI 77499, CI 17200.

My Review for Pink Grapefruit Soap

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Fito Shpërblime

Sa më shumë shpenzoni, aq më shumë përfitoni. Për cdo 1 EUR përfitoni 1 Pikë. Kur të keni mbledhur 500 Pikë ne ju shpërblejmë me 5 EUR dhuratë për të shpenzuar në dyqan ose online. 

Email me when in stock

We’d be happy to contact you as soon as this item is available. Simply enter your email address in the space below.